Suplementy na mase! Tylko najlepsze produkty! Ranking 2021!

Spis treści

Okazuje się, że rozmiar ma znaczenie nie tylko w łóżku! Jest multum rzeczy, które warto mieć odpowiedniej wielkości! Iloraz inteligencji, serce, marzenia, konto w banku i obwody. Czasami zbyt małe mięśnie dają się we znaki bardziej, niż brak wykształcenia — oceniamy ludzi po wyglądzie. Wzrok jest królem wszystkich narządów! Potrzebujemy dosłownie kilku sekund, aby wyrobić sobie zdanie o mijanym na ulicy przechodniu. Atletyczna sylwetka to nasz kapitał! Daje szansę na lepsze zarobki, bujniejsze życie towarzyskie. Jak ją zbudować?

Atletyczna sylwetka — jak ją zbudować?

Budowanie sylwetki można porównać do budowania domu — to trudny i wymagający proces. A co, jeśli nie dam rady? Pytanie to jest jak najbardziej uzasadnione. Tempo przyrostu masy mięśniowej jest uzależnione od wielu czynników, chociażby predyspozycji genetycznych. W najgorszym położeniu znajdują się ektomorficy — osoby szczupłe, drobne o bardzo szybkiej przemianie materii. Nawet jeśli nie zaliczasz się do grupy metabolicznych pechowców, nadal możesz mieć z nią wiele wspólnego — mimo starań, nie dostrzegasz efektów. Gdzie popełniasz błąd? Najprawdopodobniej działasz po omacku, tymczasem plan odgrywa kluczową rolę w procesie kształtowania sylwetki.

 

Trening i regeneracja — opieka trenera personalnego to luksus, którego doświadcza niewielu z nas. Większość jest zdana na siebie. Czy to źle? Niekoniecznie! W historii sportu nie brakuje inspiracji! Arnold Schwarzenegger — ikona kulturystki, podkreśla, że każdy jest kowalem własnego losu. Bądź jak Arnold! Nie szukaj wymówek! Znajdź siłownię blisko domu lub walcz w czterech ścianach. Trening rekomendowany dla początkujących oraz średniozaawansowanych to FBW, czyli Full Body Workout. U osób z nieco dłuższym stażem sprawdzi się SPLIT. Często wychodzimy z założenia, że ćwicząc codziennie, osiągniemy lepsze efekty! Jest zupełnie odwrotnie. Bez regeneracji nawet najlepszy plan trafi szlag. Według wytycznych The American College of Sports Medicine powinniśmy trenować nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu.

Dieta i suplementacja — dieta jest bardzo ważna, zarówno wtedy gdy chcemy zrzucić dodatkowe kilogramy, jak i zbudować mięśnie. Metod jest tyle, co religii i wierzeń. Skuteczna to ta, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu — wagi wyjściowej, wieku, stanu zdrowia. Nie bez znaczenia jest również styl życia, chociażby rodzaj wykonywanej pracy. Ze względu na natłok codziennych obowiązków, nie zawsze znajdujemy czas na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam suplementy diety — odżywki białkowe, gainery, tabletki. Zanim zdecydujemy się na ich zakup warto sprawdzić, które rzeczywiście warto zażywać, a które lepiej omijać szerokim łukiem.

Suplementy na masę: jakie przyjmować, a jakich unikać?

Zgodnie z definicją, suplementy na masę stanowią bardzo specyficzną grupę żywności — są bogate w składniki niezbędne do przyrostu mięśni. Stosowanie tego typu preparatów jest uzasadnione wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie ich dostarczyć wraz z pożywieniem. Przeglądając rynek, można wytypować kilka produktów, których zakup wydaje się wręcz niezbędny do budowania siły, wytrzymałości — imponującej muskulatury.

Odżywka białkowa — nie podlega dyskusji, że odpowiednia podaż białka gwarantuje realny wzrost mięśni. Bez protein nasz cel nie zostanie zrealizowany, są one bowiem podstawowym budulcem organizmu. Wchodzą w skład płynów ustrojowych oraz wydzielin, biorą udział w procesach regeneracyjnych, regulacyjnych oraz transportowych. Zapotrzebowanie na ten makroskładnik u osób trenujących potrafi być naprawdę wysokie.

Dzienne zapotrzebowanie na białkoRodzaj treningu
1 g/kg mcSiedzący tryb życia, znikoma aktywność fizyczna
1,2 – 1,4 g/kg mcTrening wytrzymałościowy — bieganie, jazda na rowerze, pływanie
1,2 – 1,7 g/kg mcTrening siłowo-wytrzymałościowy — sporty walki, dwubój, trójbój, crossfit
1,6 – 2,2 g/kgTrening nastawiony na budowanie siły i masy mięśniowej

Odżywka to szybki i smaczny sposób na uzupełnienie braków białka w diecie. Warto sięgnąć po nią wówczas, gdy zabraknie nam czasu na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Najlepiej zrobić to po treningu, kiedy mięśnie potrzebują łatwoprzyswajalnych protein oraz aminokwasów. Koncentrat, hydrolizat, izolat — co wybrać? Im krótszy skład, tym lepiej — podstawowym kryterium wyboru powinna być zawartość białka. Niepożądany jest cukier.

Tabletki na masę — to idealne rozwiązanie dla mężczyzn oczekujących maksymalnych efektów w przyroście muskulatury, siły oraz wytrzymałości! Sprawdzi się zarówno wśród adeptów, jak i stałych bywalców siłowni — pomoże przerwać stagnację. Zastój to moment, w którym treningi przestają przynosić satysfakcjonujące rezultaty. Tabletki dostarczą mięśniom potrzebnego bodźca, a przy okazji wyrównają poziom testosteronu. To jeden z najważniejszych hormonów płciowych! Przyspiesza regenerację, niweluje uczucie zmęczenia, chroni przed chorobami serca, kształtuje nastrój i najważniejsze — mięśnie!

Gainer — to suplement węglowodanowo-białkowy. Zażywa się go po to, by dostarczyć organizmowi dużą dawkę kalorii w krótkim czasie — przygotowanie shake’a zajmuje dosłownie kilkanaście sekund. Szczególnie polecany jest ektomorfikom, czyli osobom o bardzo szybkiej przemianie materii. To również świetny produkt dla osób zapracowanych, które ze względu na nadmiar obowiązków nie zawsze mają czas zadbać o właściwy bilans kaloryczny diety. Żeby rozbudować mięśnie, niezbędna jest nadwyżka energetyczna.

Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla muskularnej sylwetki? Zdrowie, a nawet życie! Tam, gdzie wchodzi w grę rywalizacja, nie ma miejsca dla zdrowego rozsądku! Sterydy, bo o nich mowa, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mężczyzn regularnie trenujących na siłowni. Najczęściej sięgają po nie ludzie młodzi, nastolatkowe chcący zaimponować otoczeniu. Nie straszne im skutki uboczne — łysina, trądzik, niewydolność wątroby, rak, depresja, ginekomastia, bezpłodność!

Kreatyna jest związkiem chemicznym naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Jest jej jednak zbyt mało, aby wzmocnić mięśnie. Najważniejszym celem suplementacji kreatyną jest wzrost wytrzymałości. W praktyce oznacza to, że będziemy mieć więcej siły na treningi oraz poprawimy swoją wydolność. Ważne! Zaobserwujemy przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej! Polecaną formą podania jest monohydrat — kreatyna zespolona z cząsteczką wody.

BCAA — to inaczej mówiąc aminokwasy rozgałęzione: walina, izoleucyna, leucyna. Jednym z najpopularniejszych zastosowań BCAA jest ochrona mięśni przed katabolizmem. Oczywiście wprowadzenie tego miksu do diety niesie ze sobą również inne korzyści, chociażby sprawniejszą regenerację — pomaga niwelować uczucie zmęczenia. Najlepiej po niego sięgnąć w porze potreningowej!

Przedtreningówka — suplement diety spożywany w okresie przedtreningowym w celu zwiększenia sprawności, wytrzymałości, siły i energii. Dobry produkt jest gwarantem zjawiska tzw. pompy mięśniowej. To uczucie, o którym marzy każdy fascynat żelastwa. Serce zaczyna bić coraz mocniej, krew krąży jak oszalała, mięśnie nabierają imponującej wielkości — efekt utrzymuje się nawet do kilku godzin!

Nazwa Produktu Wydajność OcenaCenaRecenzja
Mass Extreme5.0189,00 złSprawdź!
Nutrigo Lab Strength4.9199,00 złSprawdź!
Testolan4.8189,00 złSprawdź!
Nutrigo Lab Mass4.7369,00 złSprawdź!
Nutrigo Lab Regeneration4.6339,00 złSprawdź!
GH Balance4.5139,00 złSprawdź!
BCAA4.484,00 złSprawdź!
Kreatyna4.323,99 złSprawdź!
Glutamina4.2119,00 złSprawdź!
Somatodrol4.149,99 złSprawdź!
Probolan 504.049,99 złSprawdź!
Metadrol3.9179,00 złSprawdź!
Horlaxen3.8167,50 złSprawdź!

Suplementy na mase! Ranking najlepszych produktów! 

Popularność odżywek dla sportowców jest jak najbardziej uzasadniona. Dobry produkt może w istotny sposób wpłynąć na proces budowania sylwetki — ułatwić go oraz przyspieszyć, co najważniejsze bez zbędnych konsekwencji! Niestety nie wszyscy producenci są względem nas uczciwi — część z nich ucieka się do nieetycznych praktyk, karmi nas chwytliwymi nagłówkami: idealne mięśnie bez wysiłku. Lepiej trzymać się od z nich z daleka. Suplementy wspomagają organizm na różnych polach:

 • dostarczają mięśniom budulca
 • kształtują wytrzymałość
 • usprawniają regenerację
 • potęgują skuteczność
 • dodają energii
 • chronią mięśnie przed katabolizmem.

Są  idealnym uzupełnieniem zbilansowanej diety oraz ciężkich treningów — nie zastąpią motywacji, ani konsekwencji. Racjonalne podejście to klucz do osiągnięcia sukcesu — imponującej muskulatury! W naszym zestawieniu uwzględniliśmy różnego rodzaju produkty. Począwszy od odżywek białkowych, poprzez gainery czy tabletki. Jest ono odpowiednie zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych jak i zaawansowanych sportowców. Na szczycie listy znajdują się najlepiej oceniane suplementy, dające najlepsze rezultaty. Korzystajcie! 

Mass Extreme nr 1 na rynku

Pierwsze miejsce przypadło Mass Extreme. To produkt rekomendowany przez profesjonalistów — trenerów oraz kulturystów. Poleca go sam Tomasz Kornalewski, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy! Jego zdaniem skład oraz działanie tabletek pozwala na skuteczny przyrost suchej masy mięśniowej, minimalizuje ryzyko “zalania się tłuszczem”.

Twój sposób na efektywną masę!

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, okres masowy jest jednym z trudniejszych etapów kształtowania sylwetki. W opinii trenerów personalnych jest o wiele bardziej problematyczny niż redukcja. Silna wola zostaje wystawiona na ciężką próbę — kalorie najłatwiej dobić słodyczami oraz fast-foodami. Jeżeli zależy Ci na zbudowaniu mięśni, powinieneś ich unikać. Warto postawić na węglowodany złożone, dobrej jakości tłuszcze oraz białko. Mass Extreme pozwoli na efektywne wykorzystanie tych składników — zwiększy wytrzymałość organizmu, doda siły i motywacji do treningów.

Naturalny skład, konkretne działanie

Formuła Mass Extreme to solidna dawka stymulantów, które zostały pozyskane ze sprawdzonych źródeł. Pozwala na rozbudowę wysokiej jakości masy mięśniowej bez zbędnego tłuszczu! Ekstrakt fenugreek, kwas fosfatydowy (PA), kwas 4-Amino Butanowy (GABA), 5-deoksy-adenozylokobalamina, kwas D-Asparaginowy (DAA), ekstrakt korzenia maca — zadaniem tych składników jest nasilenie anabolizmu. Anabolizm to grupa skomplikowanych reakcji chemicznych, w wyniku których tkanka mięśniowa zaczyna się rozrastać. Muskuły nabierają pożądanych kształtów, a sylwetka zaczyna się zmieniać nie do poznania!

Mass Extreme skuteczność 

Skuteczność Mass Extreme została potwierdzona badaniami! Naukowcy z Uniwersytetu Tampa na Florydzie dowiedli, że regularne zażywanie tabletek stymuluje kinazę mTOR, której celem jest regulacja wzrostu muskulatury. Pierwszych efektów można się spodziewać już po kilku tygodniach stosowania! Mowa o sile, wytrzymałości, pokaźnych obwodach — nawet do kilku centymetrów w miesiąc!

Wygoda stosowania

Mass Extreme to nie tylko ponadprzeciętna skuteczność, ale również wygoda stosowania. Preparat ma postać bezsmakowych tabletek — wystarczy pamiętać o połknięciu czterech dziennie.

Mass Extreme, efekty które przyjdą!

 • Rozrost tkanki mięśniowej!
 • Lepsza rzeźba!
 • Napompowana sylwetka!
 • Więcej powtórzeń w trakcie treningu!
 • Progres treningowy!

Mass Extreme opinie mężczyzn 2020

Mass Extreme to produkt, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mężczyzn. Znajduje zastosowanie zarówno wśród początkujących, jak i stałych bywalców siłowni.  Panowie cenią go za działanie oraz skład — nawet 2,4 kg czystej masy mięśniowej w kilka tygodni!

Nutrigo Lab Strength
energia, siła, motywacja!

To jedyny taki suplement diety na rynku! Stanowi naprawdę potężny zastrzyk energii! Pomaga w utrzymaniu dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. Wspomaga również organizm w okresach przewlekłego napięcia nerwowego, o które w dzisiejszych czasach nietrudno. Statystyki są zatrważające! Polacy należą do jednych z najbardziej zestresowanych narodów świata! Metod walki jest wiele, jednak sport wydaje się być tą najlepszą! Problem w tym, że momentami brakuje nam motywacji — Nutrigo Lab Strength wyrwie nas z objęć kanapy! To idealne wsparcie dla kulturystów, pasjonatów sportów walki, biegaczy oraz triatlonistów.

Nutrigo Lab Strength
patent na gorszy dzień!

Nutrigo Lab Strength to sposób na słabszy dzień — wskaże właściwą drogę na trening. Co więcej, dzięki obecności takich substancji jak jabłczan kreatyny czy beta-alanina będzie wspomagał proces budowania masy mięśniowej.

Nutrigo Lab Strength skład, działanie!

Nutrigo Lab Strength jest kompleksowy w swoim działaniu. Zawiera składniki pompujące oraz pobudzające. Na uwagę zasługuje również dodatek adaptogenów — ich właściwości powinien poznać każdy mężczyzna! To grupa roślin, a tak właściwe substancji o ponadprzeciętnym potencjale! Redukują stres, usprawniają przebieg procesów anabolicznych, dodają energii, wzmacniają organizm, przyspieszają regenerację. Zawarty w odżywce rożeniec górski odmieni Twój trening!  Suplementy z jego ekstraktem to trafiony wybór — skuteczność potwierdzona badaniami!

Różeniec górski 

Różniec górski przystosowuje organizm do zmieniających się warunków, wyzwań stawianych przez życie. Pozwala w pełni wykorzystać jego potencjał — dodaje energii, zwiększa odporność na stres, redukuje poziom kortyzolu, intensyfikuje procesy anaboliczne, reguluje poziom cukru we krwi. Roślina najlepiej czuje się w towarzystwie takich związków jak: cytrulina, niacyna, piperina, kretyna — większość z nich znajdziemy w Nutrigo Lab Strength. Opinie mężczyzn wyraźnie wskazują na to, że regularne zażywanie suplementu niesie ze sobą szereg pozytywnych rezultatów.

Nutrigo Lab Strength
efektywność i skuteczność w jednym!

 • Brak skutków ubocznych!
 • Wzrost siły i wytrzymałości!
 • Ochrona przed szkodliwym działaniem stresu!
 • Aktywacja zapasów energetycznych!
 • Lepsze i bardziej zróżnicowane treningi!
 • Pompa mięśniowa!
 • Redukcja zmęczenia!

Testolan strażnik męskości!

Testolan to suplement opracowany z myślą o mężczyznach chcących ujarzmić poziom testosteronu, zwiększyć masę mięśniową, podnieść libido oraz poprawić ogólną sprawność seksualną. Sprawność, siła, wytrzymałość — wszystko w zasięgu Twojej ręki! Testolan to połączenie naturalnych ekstraktów roślinnych, witamin i minerałów — to właśnie one tworzą go kompletnym!

Dlaczego testosteron jest tak ważny?

Testosteron to najważniejszy męski hormon! Decyduje o sprawności ciała, umysłu oraz seksualności — odpowiada za wysoki poziom libido lub jego brak. Niestety, wraz z wiekiem jego poziom spada, dlatego tak ważne jest, aby utrzymać go w normie. Co istotne, proces ten rozpoczyna się już po 30-stym roku życia! Konsekwencje tej sytuacji mogą być naprawdę opłakane, skutkować:

 • brakiem libido, zaburzeniami erekcji
 • spadkiem siły i masy mięśniowej
 • nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w okolicach brzucha
 • rozdrażnieniem, pogorszeniem samopoczucia
 • problemami z pamięcią i koncentracją.

Testolan powstał po to, aby żaden mężczyzna nie musiał tym martwić — tabletki w naturalny i bezpieczny sposób normują poziom testosteronu, przyczyniając się tym samym do wzrostu siły, wytrzymałości oraz sprawności seksualnej

Testolan siła, wigor i potencja!

Testolan to naturalny booster testosteronu — najlepsze wsparcie męskiego organizmu! Usuwa negatywne skutki niedoboru tego hormonu. Doskonale sprawdzi się w okresie redukcji, jak i budowania masy mięśniowej. Pozytywnie wpływa na wygląd oraz samopoczucie! To w pełni bezpieczna, naturalna alternatywa dla śmiercionośnych anabolików!

Testolan skład tabletek

Testolan charakteryzuje się bezpiecznym i zróżnicowanym składem. Uzupełnia codzienną dietę w substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania męskiego organizmu — w tym również gospodarki hormonalnej. Kozieradka, buzdyganek naziemny, korzeń maca, ashwagandha — to dopiero początek! Testolan to aż jedenaście substancji aktywnych! Codzienne zażywanie tabletek to gwarancja dobrego samopoczucia oraz niesamowitej siły!

 • Optymalny poziom testosteronu
 • Redukcja zmęczenia
 • Większa ochota na seks
 • Dobra pamięć i koncentracja
 • Efektywne treningi
 • Ochrona przed stresem
 • Dobre krążenie
 • Wzrost wytrzymałości
 • Pokaźne mięśnie

Testolan jak stosować?

Zaleca się przyjmowanie czterech kapsułek dziennie, najlepiej w różnych odstępach czasu. Na efekty nie trzeba długo czekać — pierwsze pojawią się już po kilu dniach stosowania! 

Nutrigo Lab Mass Twój sposób na masę!

Jak nabrać masy i nie zalać się tłuszczem? Pytanie godne Sherlocka Holmesa. To smutne, jak wiele osób utożsamia ten proces z bezkarnym jedzeniem słodyczy i fast-foodów. Owszem, żeby rosnąć trzeba jeść więcej, niż potrzebuje organizm. Nie należy jednak pochłaniać byle czego. Nutrigo Lab Mass to gainer z najwyższej półki! Uzupełnia codzienną dietę w substancje niezbędne do efektywnego wzrostu i regeneracji mięśni!

Nutrigo Lab Mass najlepszy gainer na rynku!

Nutrigo Lab Mass to kompozycja białek i węglowodanów w optymalnych proporcjach. Idealne rozwiązanie dla ektomorfików — osób o ekstremalnie szybkiej przemianie materii! Pozwala w prosty i przystępny sposób uzupełnić dzienną podaż kalorii. Zwiększa zasoby energetyczne organizmu oraz usprawnia jego regenerację. Cechuje się świetną rozpuszczalnością i dobrym smakiem! Pozwala na efektywne budowanie masy mięśniowej!

 • Buduje mięśnie, zwiększa siłę!
 • Uzupełnia zapasy glikogenu!
 • Dostarcza aminokwasów!

Świetne samopoczucie, efektywne treningi!

Nutrigo Lab Mass to produkt, który powstał we współpracy z wysokiej klasy dietetykami oraz sportowcami. Uwzględnia zróżnicowane potrzeby męskiego organizmu — koncentrat białka zwierzęcego został wzbogacony dodatek trzech rodzajów węglowodanów. Całość uzupełnia formuła AOL zwiększająca syntezę hormonu wzrostu. Gainer stosowany zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem energetycznym oraz regularnymi treningami jest bezpieczny i nie wywołuje skutków ubocznych — nie ma mowy o nadmiarze tkanki tłuszczowej! Spektakularna masa mięśniowa jest w zasięgu Twojej ręki! 

Nutrigo Lab Mass smak, rozpuszczalność

Czym kierować się w trakcie zakupu odżywki? Kluczową kwestią jest oczywiście skład — zawartość białka oraz węglowodanów. Ilość jest równie ważna, co jakość! Nie sposób również nie wspomnieć o rozpuszczalności czy smaku, czynnikach które z reguły przesądzają o systematyczności.

 • Smak — Nutrigo Lab Mass dostępny jest w dwóch smakach: waniliowym i czekoladowym. Posiada wysoki indeks sytości — w przeciwieństwie do konkurencji nie wywołuje napadów wilczego głodu oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowych! 
 • Rozpuszczalność — Nutrigo Lab Mass cechuje się bardzo dobrą rozpuszczalnością — nie pozostawia piany oraz grudek. Świetnie komponuje się z wodą i z mlekiem.

Nutrigo Lab Mass dla kogo będzie odpowiedni?

Nutrigo Lab Mass jest polecany osobom aktywnym fizycznie, skoncentrowanym na budowaniu masy mięśniowej. To szybki i smaczny patent na uzupełnienie kalorii w diecie. Dzienna dawka gainera jest sprawą bardzo indywidualną. Co do pory, w której powinno się go spożywać również mamy całkiem spore pole manewru. 

 

Nutrigo Lab Regeneration

Regeneracja to jeden z najbardziej bagatelizowanych elementów planu treningowego. Wiele osób nie docenia jej roli w procesie budowania sylwetki, tymczasem jest ona kluczowa. Bez odpoczynku nie ma mowy o rozwoju i sile mięśni! Ten proces powinien zaczynać się już na siłowni — po każdej solidnie przepracowanej serii przychodzi czas na pauzę! Można ją wykorzystać na spożycie Nutrigo Lab Regeneration!

Regeneracja i siła na kolejne treningi!

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na regenerację — sen, spacer, masaż, sauna. Nie sposób również nie wspomnieć o diecie — Twoje mięśnie potrzebują surowca! Nutrigo Lab Regeneration dostarczy im wszystkich potrzebnych substancji!

 • Białko WPH Optipep® cechuje się bardzo dobrą przyswajalnością, pomija proces trawienia — trafia tam, gdzie trzeba. Usprawnia proces budowania masy mięśniowej.
 • Hydrolizat kazeiny PeptoPro®  kształtuje wytrzymałość organizmu!
 • Rozgałęzione aminokwasy BCAA, jabłczan cytruliny, AAKG 2:1  niwelują zmęczenie — symptom ciężkiego treningu. Pozwalają odzyskać siłę na kolejne sesje! 

Nutrigo Lab Regeneration Twoja tajna broń!

Nutrigo Lab Regeneration to nie ściema, a prawdziwa innowacja! To jedyny taki preparat na rynku! Usuwa zmęczenie, przyspiesza regenerację mięśni, usprawnia procesy metaboliczne, uzupełnia poziom aminokwasów! 

Nutrigo Lab Regeneration sposób użycia, smak

Po Nutrigo Lab Regeneration należy sięgnąć zaraz po treningu, w celu uzupełnienia straconej energii. Suplement ma przyjemny, truskawkowy smak i łatwo go zabrać ze sobą na siłownię. 

GH Balance hormon wzrostu

To suplement anaboliczny przyspieszający proces budowania masy mięśniowej. Pozwala na zwiększenie naturalnego poziomu siły, wytrzymałości oraz testosteronu. Zawiera trzy funkcjonalne składniki, w tym GHFactor-7 ™ — blend stworzony z myślą o potrzebach męskiego organizmu! 

Hormon wzrostu

Hormon wzrostu produkowany jest przez przysadkę mózgową. Stymuluje wzrost kości, narządów oraz mięśni. Intensywność wydzielania warunkuje wiele składowych: wiek, waga, wzrost. Nie bez znaczenia są także czynniki środowiskowe — stres upośledza jego produkcję. Zarówno niedobór, jak i nadmiar HGH może powodować liczne problemy zdrowotne. Doprowadzić do karłowatości lub gigantyzmu. Suplement diety GH Balance powstał z myślą o mężczyznach, którzy chcą w naturalny sposób podnieść jego poziom. Jest to o wiele bardziej bezpieczne rozwiązanie niż nielegalne syntetyki.

GH Balance korzyści płynące
ze stosowania

Imponująca muskulatura bez wysiłku, dodatkowych treningów i diety — w taki właśnie sposób reklamuje go producent. Niestety, trenerzy personalni są zgoła innego zdania. GH Balance nie zastąpi regularnych treningów i zbilansowanych posiłków! 

GH Balance kiedy kupić?

Brak postępów na siłowni wcale nie musi wskazać na niski poziom HGH. Trening to tylko impuls, na efekt końcowy składa się wiele działań. Istotne jest to, co robimy w pozostałej części dnia. Lista winowajców jest naprawdę długa!

 • Zbyt mała podaż kalorii w diecie
 • Nieprawidłowa technika wykonywania ćwiczeń
 • Nadmiar pustych kalorii w jadłospisie
 • Zbyt intensywne treningi
 • Mała ilość snu
 • Chroniczny stres
 • Za mała objętość treningowa

Aby organizm wytwarzał prawidłowy poziom hormonu wzrostu, niezbędny jest higieniczny tryb życia — odpowiednia ilość snu, racjonalne odżywianie, regularne treningi. 

GH Balance skutki uboczne

Choć producent zapewnia, że suplement GH Balance jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje efektów ubocznych, należy uważać z jego stosowaniem!

 

Co skrywa BCAA?

BCAA to nic innego jak, aminokwasy rozgałęzione — walina, izoleucyna, leucyna. Suplementy z BCAA w składzie są polecane zarówno osobom trenującym zawodowo, jak i amatorom siłowni. Hamują aktywność testosteronu, utrzymują mięśnie w dobrej kondycji, działają antykatabolicznie! Oprócz tego korzystnie wpływają na regenerację — niwelują uczucie zmęczenia. 

BCAA w świetle badań

Działanie BCAA potwierdzają liczne badania naukowe, eksperymenty oraz testy. W jednym z nich wykazano, że osoby zażywające 10g BCAA przed i po wizycie na siłowni znacznie rzadziej skarżyły się na bóle mięśni czy stawów. Dodatkowo odnotowały większy przyrost masy mięśniowej!

BCAA jak stosować, żeby widzieć efekty?

Specjaliści rekomendują dawkę od 0,5 g do 1 g proszku na 10 kg masy. Po BCAA należy sięgnąć na ok. 60 minut przed i 15 minut po treningu. W dni wolne od siłowni poleca się poranną i wieczorną suplementację — na czczo i bezpośrednio przed snem. Przeciwwskazaniem do stosowania BCAA jest niewydolność wątroby. Nie istnieją żadne przesłanki na to, aby unikać tego połączenia w okresie dorastania. 

BCAA proszek, tabletki, a może shot?

Forma podania nie ma jakiegoś większego znaczenia. Wybierz tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Suplementy w postaci proszków oraz szotów nie zawsze smakują tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Mało tego! Mogą powodować skutki uboczne — zawarte w nich substancje słodzące sprzyjają wzdęciom, biegunkom oraz kłopotliwym gazom. W świetle tych informacji tabletki wydają się być o wiele lepszym rozwiązaniem. 

Czy kreatyna zrobi z Ciebie dzika?

Choć kreatyna nie zastąpi treningów i diety, może pomóc w procesie budowania masy. Ten organiczny związek chemiczny odgrywa bowiem zasadniczą rolę w ludzkim organizmie: syntezuje białko, zwiększa siłę oraz wydajność. Ponadto zapobiega powstawaniu zakwasów, pozwalając tym samym na częstsze i bardziej efektywne treningi! 

Kreatyna właściwości

Kreatyna sprawia, że muskuły rosną szybciej. Ponadto usprawnia proces regeneracji — co to oznacza? Najprościej mówiąc: podnosi naszą wydajność, pozwala na bardziej zaawansowane treningi i lepsze rezultaty. To jeszcze nie koniec! Związek ten chroni organizm przed szkodliwym działaniem stresu — trzyma kortyzol w ryzach. 

Monohydrat, jabłczan a może cytrynian?
Co wybrać?

Zróżnicowana oferta sprawia, że trudno wybrać zwycięzcę. Tak naprawdę należy kierować się własnymi potrzebami. Monohydrat jest najtańszy, niestety może podrażniać układ pokarmowy. Jeżeli mamy problemy z żołądkiem, sięgnijmy po o wiele delikatniejszy jabłczan. Nie sposób nie wspomnieć także o naturalnych źródłach kreatyny. Produkty, które ją zawierają to: wieprzowina, wołowina, śledź, łosoś, żurawina, mleko.

Dawkowanie

Wokół stosowania kreatyny narosło wiele mitów — fazy, cykle, półcykle, ładowania. Dwa najczęściej rekomendowane sposoby to 1,5 g na czczo, zaraz po przebudzeniu oraz bezpośrednio po treningu. W dni wolne od siłowni należy zmniejszyć tę dawkę. 

Glutamina

Glutamina jest mocno ceniona przez sportowców i nie tylko — posiada wiele cennych właściwości. Część z nich wykracza poza próg siłowni. Ten organiczny związek chemiczny wspiera odporność, regeneruje strukturę jelit, przyspiesza proces gojenia się ran. A jak wpływa na mięśnie?

Rola glutaminy w budowaniu masy

Glutamina odgrywa kluczową rolę w procesie syntezowania białka mięśniowego — reguluje poziom kortyzolu oraz przeciwdziała katabolizmowi. Jest doskonałym źródłem energii — motywuje do treningów oraz usprawnia proces regeneracji. 

Glutamina w pożywieniu

Glutamina naturalnie występuje w ludzkim organizmie, dodatkowo można ją znaleźć również w diecie. Jaja, wołowina, kurczak, mleko, tofu, ryż biały, kukurydza — urozmaicony jadłospis to najprostszy sposób na uzupełnienie ewentualnych niedoborów. 

Glutamina w suplementach diety

U osób dbających o dietę, dodatkowa suplementacja może okazać się zbędna — przynajmniej w kontekście budowania masy mięśniowej. Glutamina jest skuteczna w prewencji objawów świadczących o przetrenowaniu. Mowa o nudnościach, silnych bólach brzucha czy ogólnym zmęczeniu. 

Somatodrol 

Somatodrol to jeden z pierwszych boosterów testosteronu na rynku. Jego debiut miał miejsce kilka lat temu, dokładnie w 2014 roku. Od tego czasu zdążyło się wiele zmienić — lider został wyparty przez konkurencję. Daleko mu do nowoczesnych rozwiązań. 

Somatodrol mocne strony

Jak każdy inny produkt Somatodrol ma swoje wady i zalety. Na pierwszy plan wysuwa się cena — jedyne 49 złotych za opakowanie! Na wyróżnienie zasługuje również design — żółte, zapadające w pamięć opakowanie oraz uniwersalność. Poleca się go wszystkim miłośnikom sportu — osobom dążącym do rozwoju masy mięśniowej, będącym na redukcji, adeptom, jak i stałym bywalcom siłowni. 

Somatodrol słabe strony

Somatodrol to produkt o działaniu silnie pobudzającym. Składem przypomina tabletki na odchudzanie, zawiera pieprz kajeński, guaranę — substancje przyspieszające proces spalania tkanki tłuszczowej. Z kolei o nasze mięśnie zadbają aminokwasy. Konkurencja ma nam do zaoferowania zdecydowanie więcej. 

Somatodrol jak stosować na masę?

Oczywiście jak w przypadku każdego innego preparatu, Somatodrol należy stosować w połączeniu ze zdrową i zbilansowaną dietą oraz regularnymi treningami na siłowni. Dwie kapsułki dziennie, na czczo popijając dużą ilością wody — tak brzmią zalecenia producenta. Ze względu na wysoką zawartość substancji termogenicznych, Somatodrol może pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Z powodzeniem zastąpi przedtreningówkę — zwiększa wydajność, redukuje zmęczenie. Dzięki niemu będziemy mogli sobie pozwolić na częstsze i jeszcze bardziej intensywne treningi na siłowni.

Somatodrol doświadczenia mężczyzn

Somatodrol to produkt z wieloletnim stażem, zdążył już sobie wyrobić opinie. Zdania na temat jego skuteczności są podzielone — jedni twierdzą że to dobry środek w przystępnej cenie, inni wręcz przeciwnie! Niektórzy mężczyźni obwiniają go za swoje błędy i porażki sylwetkowe. Niestety, prawda jest taka, że to my odpowiadamy za jej kształt. Suplement to tylko dodatek — nie pomoże, jeśli zawodzimy na innych polach. 

Probolan 50

Niegdyś lider, dziś przeciętniak. Probolan 50 to produkt, który zadebiutował na polskim rynku w czasach, kiedy treningi z żelastwem nie były jeszcze tak popularne, jak teraz. Ćwiczyli tylko nieliczni, często w garażach lub w piwnicach. Aktualnie niemal w każdym mieście znajdziemy przynajmniej dwa profesjonalne kluby fitness — słusznie. Sport to zdrowie!

Probolan 50 działanie, efekty

Probolan 50 to mieszanka składników usprawniających funkcjonowanie męskiego organizmu — pozytywnie wpływa na metabolizm, kształtuje gospodarkę hormonalną. Zwiększa wytrzymałość, pozwala na częstsze i bardziej efektywne treningi — bez krzty zmęczenia! Widoczna gołym okiem muskulatura to kwestia czasu! Pierwsze efekty powinny pojawić się już po 48 godzinach! 

Probolan 50 skład tabletek

Probolan 50 to w pełni naturalny suplement diety. W przeciwieństwie do drogich i szkodliwych anabolików posiada naturalny skład. Substancją bazową jest epihydroxetiolan-17-ester matrix — związek stymulujący pracę przysadki mózgowej, narządu odpowiedzialnego za produkcję hormonu wzrostu. Efekt? Masa mięśniowa zwiększa się, a Ty wyglądasz coraz lepiej! 

Probolan 50 forum dla sportowców

Probolan 50 nie umknął uwadze sportowców, a konkretnie użytkowników forum SFD. Panowie analizują krok po kroku jego działanie oraz skład. Odnoszą się również do badań dr Steven Price, który według danych PubMed nie istnieje. Suplement jednak ma się świetnie — na rynku od 2009 roku. 

Probolan 50 czy warto?

Probolan 50 ma bezpieczny i naturalny skład. To nie tylko epihydroxetiolan-17-ester matrix, ale również tribulus terrestris i kofeina. Zażywany regularnie może pozytywnie wpłynąć na organizm — dodać energii, zmotywować do treningów, zniwelować zmęczenie. Nie ma jednak mocy sprawczej — nie zastąpi diety i treningów. Możemy zapomnieć o natychmiastowej (48-godzinnej) transformacji sylwetki. 

Metadrol naturalny anabolik

Metadrol to naturalny anabolik, bezpieczna alternatywa dla popularnego w kręgu pseudo-kulturystów  Metanabolu. Metanabol nazywany również “metką” to steroid stosowany w celu zwiększenia masy mięśniowej, co wiąże się z ogromnym zagrożeniem dla zdrowia oraz życia! Jego szkodliwość jest znacząca! Może skutkować uszkodzeniem organów wewnętrznych, ginekomastią, zaburzeniami erekcji, agresją oraz chwiejnością emocjonalną.

Jak Metadrol wpływa na sylwetkę?

Metadrol to propozycja dla mężczyzn niezadowolonych z wyglądu swojej sylwetki, stymuluje przyrost masy mięśniowej oraz zwiększa wytrzymałość organizmu. Stosowany regularnie może okazać się bardzo dobrym i skutecznym dodatkiem do diety oraz regularnych treningów na siłowni.

 • Jakościowa masa — zero tłuszczu, czysty mięsień!
 • Spektakularna rzeźba — idealnie zarysowane, napięte mięśnie!
 • Więcej mocy — efektywne treningi!
 • Wzrost pewności siebie — życie wolne od kompleksów!

Unikalna formuła Metadrol 

ATP, czyli adenozynotrójfosforan odgrywa kluczową rolę w procesie kształtowania sylwetki — stanowi nośnik energii. Zażywanie tabletek Metadrol ma go usprawnić. Zawarta w nich formuła HGRX-3[2-Hydry-3-Methox 0H2] stymuluje procesy anaboliczne — rozwój mięśni, zwiększa wytrzymałość organizmu. 

Pierwsze efekty Metadrol 

To kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów Metadrol zależy tak naprawdę od naszego zaangażowania — systematyczności stosowania, częstotliwości treningowej oraz diety. Niektórzy doświadczają ich już po 2-3 tygodniach regularnej suplementacji!

Horlaxen mięśnie bez wysiłku

Horlaxen to odpowiedź na problemy współczesnych mężczyzn — chroniczny brak czasu i deficyt zaangażowania. Suplement ma nas zmotywować do działania! Zachęcić do regularnych wizyt na siłowni, trzymania diety. Podobno używał go sam Gerard James Butler — odtwórca roli króla Leonidasa w filmie “300”.

Horlaxen uniwersalność zastosowania

Horlaxen to suplement uniwersalny — sprawdzi się zarówno wśród ektomorfików, jak i endomorfików. Gwarantuje spektakularny przyrost masy mięśniowej, szybszą regenerację, wzrost siły oraz wytrzymałości. Idealna sylwetka bez przerysowanych proporcji — tak to wygląda w wielkim skrócie. 

Horlaxen vs tlenek azotu

Horlaxen stymuluje organizm do wzmożonej produkcji NO — to najbardziej pożądany składnik jeżeli chodzi o treningi. Tlenek azotu rozszerza naczynia krwionośne, pozwala osiągnąć efekt tzw. pompy mięśniowej. To uczucie, o którym marzy każdy fascynat sportu! 

Horlaxen czy działa?

Horlaxen, jak każdy inny produkt ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni cenią go za naturalny skład, drudzy zarzucają producentowi obłudę. Twierdzą, że proces kształtowania sylwetki wymaga czasu i zaangażowania — zdrowej diety, regularnych treningów na siłowni. Niestety, sporo w tym prawdy. 

Suplementy na mase! Co kupić?

Proces budowania sylwetki zaczyna się w kuchni, a kończy na siłowni. Ale przedtem czeka nas jeszcze jeden przystanek — dla jednych będzie nim sklep z suplementami, a dla drugich nasz ranking. To niezwykle ważne, aby zapewnić swoim mięśniom odpowiednie wsparcie. Jakie czynniki należy uwzględnić dokonując wyboru? Wiek, kondycja zdrowia, staż treningowy, cel. Szczególną uwagę należy zwrócić na tabletki — mają bardziej zróżnicowany skład niż odżywki, a co za tym idzie dają lepsze rezultaty. Działają na kilku płaszczyznach:

 • stymulują przyrost suchej masy mięśniowej
 • dodają energii
 • zwiększają efektywność treningową
 • usprawniają proces regeneracji
 • zwiększają siłę oraz wytrzymałość mięśni

Nie sposób nie wspomnieć również o produktach dedykowanych — pobudzających oraz usprawniających regenerację. Aktywność fizyczna jest nieodzownym elementem procesu budowania sylwetki. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wizytę na siłowni czy basenie, musimy zadbać o odpowiednią intensywność. Czasami jednak coś idzie nie tak, brakuje nam siły i motywacji. Przedtreningówka wyciągnie nas z objęć kanapy, doda energetycznego kopa. Po intensywnej sesji warto zadbać o relaks, czyli odpoczynek mięśni. Suplementy zawierające w swoim składzie białko oraz aminokwasy rozgałęzione BCAA  wspomagają ten proces.

 

Podsumowanie

Suplementy na masę — przeciwnicy uważają je za zbędny dodatek, zwolennicy za niezbędny element kształtowania sylwetki. Oczywistością jest, że nie należy ich traktować jako remedium! Żaden z nich nie może konkurować z dietą czy treningiem! Nie oznacza to jednak, że ich stosowanie nie ma sensu. Wręcz przeciwnie! Dobrze dobrany produkt zwiększy skuteczność naszych działań. Będziemy mogli wykonywać trudniejsze i bardziej zaawansowane ćwiczenia, progresować z ciężarem, cieszyć się siłą i coraz większymi obwodami!

Suplementy na mase! Tylko najlepsze produkty! Ranking 2021!
5 (100%) 1 vote

About Redakcja

Konsultacje Marek Krajewski - zakładka kontakt. Produkty opisywane na stronie są testowane przez nas oraz przez naszych ekspertów. Wszystkie zdjęcia produktów są wykonywane przez nas.

View all posts by Redakcja →

2 Comments on “Suplementy na mase! Tylko najlepsze produkty! Ranking 2021!”

 1. Bardzo fajnie zestawienie, planuje ruszyć z treningami od maja. Nie ma co dłużej zwlekać, nie wiadomo kiedy otworzą nam siłownie. Na pewno skuszę się na jakąś odżywkę białkową i Mass Extreme – stosowałem w zeszłym roku i byłem bardzo zadowolony. Niestety, później się zaniedbałem… Czas wrócić do formy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *