Przedwczesny wytrysk przyczyny, leczenie. Jak wyeliminować?

Choć w naszym kraju wiele się zmieniło, seks nadal pozostaje tematem tabu. Wstydzimy się o nim rozmawiać, mamy ogromne braki w wiedzy! Fizjologia, anatomia — dla większości z nas wciąż są czarną magią. Równie kiepsko radzimy sobie z nazewnictwem. Niektóre terminy z ledwością przechodzą nam przez gardło! Orgazm, łechtaczka, kutas, mineta — takie przykłady można wymieniać bez końca! Kogo należy winić? Zdaniem seksuologów nasze zahamowania wynikają między innymi z kultury i przekonań religijnych. W polskich sypialniach brakuje rozmów o potrzebach, fantazjach i problemach!


Czytaj również: Zioła na prostatę Reproston Forte


Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk jest jednym z najczęściej spotykanych zaburzeń seksualnych w Polsce. Statystyki są doprawdy niepokojące — co czwarty z nas ma problem z utrzymaniem wzwodu! Najbardziej przerażające jest to, że niemalże 20% tej grupy stanowią ludzi młodzi między 18 a 29 rokiem życia — wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy.[1] Choć choroba ta sama w sobie nie jest niebezpieczna, sieje ogromne spustoszenie w życiu osobistym. Skutkuje obniżonym poczuciem własnej wartości, kłótniami. Może doprowadzić do rozpadu związku! Skąd się bierze i jakie są jej przyczyny? Kto znajduje się w grupie ryzyka? Jak wygląda leczenie? Osoby zainteresowane tym tematem zapraszam do lektury dzisiejszego wpisu!

Przedwczesny wytrysk jak rozpoznać? Definicja

Przedwczesny wytrysk — co to tak właściwie rozumiemy pod tym pojęciem? W opinii specjalistów jest to dysfunkcja uniemożliwiająca odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Ma miejsce wówczas, gdy ejakulacja następuje wcześniej, niż  życzyłby sobie tego mężczyzna. Z medycznego punktu widzenia ejakulacja może być:

  • zbyt przedwczesna — pojawia się jeszcze przed rozpoczęciem gry wstępnej lub na samym jej początku,
  • przedwczesna — pojawia się zaraz przed stosunkiem lub w momencie wprowadzenia penisa do pochwy,
  • zbyt wczesny — pojawia się po kilku lub kilkunastu ruchach frykcyjnych, zaspokojenie potrzeb seksualnych partnerki graniczy z cudem. Wywołanie orgazmu jest praktycznie niemożliwe.

Czytaj również: Bravera Control opinie


Przedwczesny wytrysk przyczyny, o których nie mówi się głośno!

Nie bez kozery mówi się, że seks rodzi się w głowie. Nie w penisie, nie w łechtaczce — tutaj też zaczynają się problemy. Przedwczesny wytrysk często ma swoje źródło w psychice. Strach przed zbliżeniem, obawa przed ciążą, kiepskie relacje z partnerką, zaburzenia nastroju, stres, kłopoty w życiu zawodowym — wszystkie te czynniki mogą skutkować problemami z ejakulacją. Przypadłość ta może mieć również podłoże biologiczne, stanowić następstwo jednej z niższej wymienionych chorób:

To jeszcze nie koniec! Geneza tej krępującej dysfunkcji jest doprawdy skomplikowana. Przedwczesny wytrysk niekiedy ma charakter sytuacyjny, może stanowić konsekwencję abstynencji seksualnej. Silne podniecenie i myśl o nadchodzącym uniesieniu czasami biorą górę — powodują ejakulację. Jeżeli w przeciągu kilku miesięcy od powrotu do regularnych zbliżeń problem nie zniknie, należy udać się do lekarza. Pytanie: do jakiego? Mamy do wyboru kilku specjalistów.

Przedwczesny wytrysk do jakiego lekarza się zgłosić? Urolog, seksuolog czy może psycholog?

Zanim przejedziemy do omówienia kompetencji poszczególnych specjalistów, warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście potrzebujemy ich pomocy. Czasami wystarczy szczera rozmowa z partnerką lub szefem — to taka pigułka na stres. Nie sposób również nie wspomnieć o stylu życia. Warto przyjrzeć się codzienności. Siedząca praca, niezdrowa dieta, noszenie obcisłych spodni — to wszystko może skutkować zaburzeniami krążenia, a w konsekwencji przedwczesnym wytryskiem. Jeżeli modyfikacja przyzwyczajeń okaże się nieskuteczna, warto odwiedzić medyka. Najlepiej zacząć od lekarza pierwszego kontaktu. Rozpoznanie stawia się na podstawie dokładnego wywiadu — to właśnie on przesądza o dalszych krokach. W przypadku zaburzeń natury psychicznej zaleca się wizytę u seksuologa lub psychologa. Z kolei urologa należy odwiedzić wówczas, gdy źródłem przedwczesnego wytrysku jest choroba organiczna. Trzeba liczyć się z koniecznością wykonania badań biochemicznych, hormonalnych, neurologicznych i urologicznych.

 

Przedwczesny wytrysk jak leczyć, żeby mieć efekty? 

Leczenie może mieć różnoraki przebieg. W przypadku gdy źródłem choroby jest psychika, lekarz może zalecić psychoterapię. Specjaliści uważają, że najlepsze efekty przynoszą “wizyty łączone” — uczestniczą w nich osoby tworzące parę. Pozwala to lepiej zrozumieć genezę choroby, rozwiązać ewentualne konflikty czy spory. Lekarz może również zalecić przyjmowanie antydepresantów z grupy SSRI — pod tym skrótem kryją się selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Jeżeli za przedwczesnym wytryskiem stoi choroba, w pierwszej kolejności należy się z nią uporać. Na dalsze kroki przyjdzie jeszcze czas. Bez względu na przyczynę tej dysfunkcji warto zainteresować się domowymi metodami. Do wyboru mamy m.in. ćwiczenia oraz farmaceutyki bez recepty.

  • Przedwczesny wytrysk zioła, które mogą okazać się pomocne zioła wykazują pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Działają wzmacniająco, oczyszczająco, poprawiają ukrwienie narządów — również płciowych. Doskonale koją nerwy, a jak wiadomo chroniczny stres może przyczynić się do problemów z wytryskiem. Od wieków najpopularniejszym ziołem dla mężczyzn jest korzeń maca. Dobre rezultaty daje też palma sabałowa. Buzdyganek naziemny, żeń-szeń pospolity, kozieradka, lukrecja — lista jest naprawdę długa!
  • Przedwczesny wytrysk ćwiczenia, które dają rezultaty — w przypadku nawracających problemów z przedwczesnym wytryskiem pomocna może okazać się technika APE. To zestaw specjalnie opracowanych ćwiczeń i wskazówek przeznaczony do codziennego stosowania. Równie dobre efekty daje masturbacja. Ważne! Wszystkie ruchy powinny być wykonywane powolnie!
  • Nazwy lekow na przedwczesny wytrysk bez recepty Bravera Control to jedyny lek dostępny bez recepty. Zawiera lidokainę, substancję o właściwościach znieczulających, dzięki czemu zmniejsza wrażliwość penisa na dotyk.
  • Leki na przedwczesny wytrysk na recepte — preparaty na przedłużenie stosunku funkcjonują w przeważającej mierze na substancjach wykorzystywanych w leczeniu depresji czy zaburzeń nerwicowych. Mowa o antagonistach  receptorów serotoninowych, inhibitorach fosfodiesterazy typu 5 oraz wychwytu zwrotnego serotoniny. Oprócz nich stosuje się preparaty znieczulające z benzokainą, dedykowane prezerwatywy. Choć efekty ich zażywania są zadowalające, skutki uboczne towarzyszące terapii mogą doprowadzić do jej zaniechania. Pacjenci skarżą się na nudności, uczucie lęku, apatię, nadmierną suchość w ustach, skoki ciśnienia, stany depresyjne.

Nie bez znaczenia jest również wspomniany styl życia. Ba! — podejście do seksu! Często porównujemy się do aktorów z filmów, za wszelką cenę chcemy, aby nasze życie intymne funkcjonowało tak samo, jak na ekranie. Czy to możliwe? W większości produkcji sceny seksu są udawane! Dlatego zamiast patrzeć na nie zazdrością, lepiej skupić się na codzienności. Dieta na lepszy seks powinna obfitować w witaminy, minerały, zdrowe tłuszcze, białko, dobre węglowodany. Każdy, kto chce być dobrym kochankiem, powinien ograniczyć alkohol, słodycze, fast-foody. Warto również przekonać się do sportu — aktywność fizyczna jest niezbędna do utrzymania dobrej kondycji fizycznej, psychicznej i seksualnej! Światowa Organizacja Zdrowia zaleca pokonywanie 10 tys. kroków dziennie, regularne treningi siłowe.

Podsumowanie

Przedwczesny wytrysk to dysfunkcja, która może totalnie zrujnować życie seksualne! Doprowadzić do rozpadu związku, depresji, zaburzeń nastroju. Nie należy jej bagatelizować! Pomocy warto szukać u urologa, seksuologa bądź psychologa. Warto również powiedzieć o swoim problemie partnerce — dbanie o jakość relacji jest niezwykle istotna!

Źródła:

    1. Raport prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy, 2017..[]
Przedwczesny wytrysk przyczyny, leczenie. Jak wyeliminować?
Rate this post

About Redakcja

Konsultacje Marek Krajewski - zakładka kontakt. Produkty opisywane na stronie są testowane przez nas oraz przez naszych ekspertów. Wszystkie zdjęcia produktów są wykonywane przez nas.

View all posts by Redakcja →

One Comment on “Przedwczesny wytrysk przyczyny, leczenie. Jak wyeliminować?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *