Problemy z erekcją — przyczyny i objawy!

O tym, że o cielesności nie należy się wstydzić, Zbigniew Lew-Starowicz przekonuje nas od lat. To niekwestionowany autorytet w dziedzinie psychiatrii, psychologii, relacji międzyludzkich. My jednak wciąż czujemy opór przed rozmową z partnerem na temat sfery seksualnej i dotyczących jej zaburzeń, których jak się okazuje jest naprawdę całkiem sporo. Z badań wynika, że co trzeci Polak ma przedwczesne wytryski, co piąty niskie libido. Z kolei na zaburzenia erekcji cierpi aż 2,6 mln mieszkańców naszego kraju! To, w jaki sposób próbujemy sobie z nimi radzić, zahacza o absurd! Zazwyczaj uciekamy w aktywności umożliwiające zachowanie twarzy. Flagowym przykładem jest tutaj praca — tłumaczymy się chęcią rozwoju, uzyskania wyższych zarobków, poprawą standardu życia, uzyskania pożądanego statusu społecznego. Przecież to obopólna korzyść! Zyska cała rodzina! Co, interesujące możemy ciągnąć tę farsę naprawdę długo! Co na to partnerka? Z jednej strony ufa i wierzy, a z drugiej zaczyna snuć domysły! Czy on mnie jeszcze kocha? Czy on mnie zdradza? Jej głowę zaczynają zaprzątać czarne myśli. Pojawia się poczucie winy, spada samoocena. Jak przerwać zmowę milczenia? Jak powiedzieć o swoich problemach? Skąd się one tak właściwie biorą i dlaczego są tak niebezpieczne? Czas zerwać zasłonę tabu, porozmawiać szczerze o erekcji!


Czytaj również: Spadek libido — jak sobie pomóc?


Erekcja — najważniejsze informacje!

Co to jest erekcja? Najprościej mówiąc: jest to gotowość do podjęcia stosunku seksualnego 1)Erectile dysfunction and diabetes: a review of the current evidence-based medicine and a synthesis of the main available therapies. Phé V, Rouprêt M.Diabetes Metab. 2012 Feb;38(1):1-13. doi: 10.1016/j.diabet.2011.09.003. Epub 2011 Nov 4.. Trwały wzwód jest jednym z najbardziej kruchych darów, jaki przyszło nam dostać! A to dlatego, że mechanizm jej powstawania jest doprawdy złożony. Wymaga jednoczesnej harmonii układów: naczyniowego, nerwowego, hormonalnego.

Wszystko zaczyna się od bodźca

Czynnikiem inicjującym erekcję jest bodziec — to właśnie on wyzwala reakcję seksualną. Dla jednych będzie nim dotyk partnerki, dla drugich nagość, a dla trzecich pocałunek lub po prostu: świadomość zbliżającej się inicjacji. Aby mogło dojść do pełnego wzwodu, muszą zostać spełnione cztery warunki:

 • odbiór bodźca (bodźców) przez świadomość
 • stymulacja neuronów przywspółczulnym umiejscowionych w rdzeniu kręgowym
 • rozszerzenie się naczyń krwionośnych, a w dalszej kolejności wypełnienie ciał jamistych i gąbczastych  krwią
 • skurcz naczyń prącia utrwalający erekcję

Jeżeli choć jeden z nich kuleje, możemy zapomnieć o satysfakcjonującym seksie! Ważne! Pozostając w temacie fizjologii, nie sposób nie wspomnieć również o testosteronie — obniżony poziom tego hormonu predysponuje do rozwoju zaburzeń erekcji. Kto jeszcze znajduje się na czarnej liście? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części tekstu!

Jak wygląda pełna erekcja?

Pełna erekcja to przede wszystkim: sztywny, twardy i uniesiony penis mierzący  od 12,9 cm do 15 cm. Pozwala ona na odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego — penetrację pochwy, orgazm . Niepełny wzwód stanowi jej przeciwieństwo. Charakteryzuje się miękkim, wręcz zwiotczałym członkiem. 

Kiedy przychodzi pierwsza erekcja?

Do pierwszego wzwodu dochodzi bardzo wcześnie — zdaniem specjalistów już w życiu płodowym! Można by rzec, że wzwód jest z nami od zawsze. W okresie dojrzewania przyjmuje postać nocnych i porannych polucji. Wbrew temu co przyjęło się mówić, nie są one niczym niepokojącym — to stan naturalny, właściwy przedstawicielom płci brzydkiej. Istnieje kilka teorii wyjaśniających przyczyny ich powstania. W przypadku nastolatków mówi się o wzroście poziomu testosteronu, czyli hormonu stymulującego funkcje seksualne. 

Czas trwania erekcji

Ile może trwać męska erekcja? Specjaliści mówią o 7-13 minutach, jednak jest to bardzo indywidualna kwestia. Zależna od poziomu podniecenia czy sposobu odbywania stosunku seksualnego.

W jaki sposób objawiają się zaburzenia erekcji? 

Symptomy mogą przyjść nagle lub pojawiać się stopniowo. Incydentalne kłopoty nie powinny wzbudzać niepokoju, mogą być wynikiem stresu czy kłótni z partnerką. O problemie można mówić dopiero wtedy, gdy mężczyzna nagminnie nie może osiągnąć wzwodu.

Produkt:WydajnośćOcena:Cena:Oferta:
* jedyny produkt z możliwością zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia z produktu !
Eron Plus *4.9189złSprawdź!
Vigrax4.7179zł (dwa opakowania)Sprawdź!
VigraFast4.5189zł (dwa opakowania)Sprawdź!
Zytax4.0117złSprawdź!

Problemy z erekcją — skąd się biorą i jakie są ich przyczyny!

Problemy z erekcją pojawiają się zazwyczaj po pięćdziesiątce, jednak i od tej reguły znajdą się wyjątki. Wystarczy spojrzeć na statystyki. Coraz częściej przypadłość ta jest diagnozowana wśród dwudziestolatków czy trzydziestolatków. Poznaj zatem więc przyczyny tej jakże drażliwej kwestii męskiej natury! Tak naprawdę niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że twarda erekcja jest wyznacznikiem zdrowia psychicznego i fizycznego. Niepełna może świadczyć o poważnych chorobach! Poniżej znajdziesz listę tych, które mogą upośledzać sprawność seksualną!

 • Choroba niedokrwienną serca — która skutkuje zwężeniem naczyń wieńcowych, co w bezpośredni sposób wpływa na wzwód.
 • Nadciśnienie — prowadzi do procesów destrukcyjnych w obrębie naczyń, również tych oplatających członka. Zaburzenia erekcji są często pierwszym objawem tej przypadłości!
 • Miażdżyca — upośledza strukturę naczyń i tętnic. Zaburza ich elastyczność, w konsekwencji czego o wiele trudniej jest się im rozszerzać. 
 • Cukrzyca — choroba, która zaburza dopływ krwi do prącia. Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, może być pierwszym symptomem problemów z erekcją!
 • Choroby tarczycy — zarówno niedoczynność, jak i nadczynność tarczycy mogą skutkować problemami ze wzwodem i nie tylko! Pacjenci skarżą się również na niskie libido!
 • Choroby neurologiczne — układ nerwowy odpowiada za wysłanie impulsów regulujących przepływ krwi w penisie. Zaburzenia występujące w jego obrębie mogą skutkować niepełnym wzwodem. 
 • Przerost prostaty — zaburzenia erekcji mogą świadczyć o problemach z prostatą! My, faceci zbyt rzadko odwiedzamy lekarzy, a zwłaszcza urologów. Kiedy decydujmy się na ten krok, zazwyczaj bywa już za późno! 

Winę za problemy z erekcją może ponosić również współczesny styl życia. Stres, niezdrowe jedzenie, nadmiar pracy, używki, brak aktywności fizycznej — czynniki, które negatywnie wpływają na naszą potencję. Aby odzyskać pełnię sił, należy je bezwzględnie wyeliminować! 


Czytaj również: Bravera Control — spray na przedwczesny wytrysk


Problemy z erekcją — jak sobie radzić?

Problemy z erekcją postrzegane są najczęściej jako niezdolność do uzyskania i (lub) utrzymania wzwodu niezbędnego do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Kiedy się pojawiają, mężczyzna nie  zabiega o pomoc — wręcz przeciwnie! Stara się je ukryć! To błąd, który może przypłacić rozstaniem! Bo gdyby interweniował już przy pierwszych objawach, życie intymne szybciej wróciłoby do normy. Jakie są zalecenia? Wskazana jest wizyta u lekarza. Dobrze jest również porozmawiać ze swoją partnerką, zmienić styl życia. 

Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu

Nie czekaj aż lekarz wyciągnie z Ciebie tę tajemnicę, gdyż moment ten może nigdy nie nadejść — to smutna, ale niestety prawdziwa refleksja. Z raportu “Zaburzenia seksualne u mężczyzn – obraz problemu oczami kobiet i mężczyzn malowany” wynika, że aż 82 proc. Polaków nigdy nie usłyszało pytania o ewentualne problemy z erekcją, mimo tego że mogą one wskazywać na poważne choroby! Z drugiej strony jest to kwestia bardzo wstydliwa, której poruszenie może okazać się krępujące. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia obowiązkiem medyka jest dbanie o dobrostan psychiczny i fizyczny pacjentów, w tym również o ich udane pożycie. Seksualność stanowi integralną część człowieka i w taki właśnie sposób powinna być postrzegana! Jak przełamać strach? Pomyśl o tym, co najważniejsze — zdrowiu, relacji z partnerką. W zależności od diagnozy, zostaną Ci zlecone badania — morfologia, poziom cukru, cholesterolu czy hormonów. Farmaceutykami zatwierdzonymi w leczeniu impotencji są inhibitory fosfodiesterazy typu 5, na których czele stoi Viagra. Mechanizm jej działania polega na umożliwieniu osiągnięcia wzwodu poprzez blokowanie enzymu PDE5. Co z efektami? Co do nich nikt nie ma wątpliwości — niebieska tabletka umożliwia osiągnięcie trwałego wzwodu, niestety może powodować skutki uboczne. Najczęściej występujące to: nudności, wymioty, silne bóle głowy, świąd skóry, wysypka, refluks, biegunka. 

Problem z utrzymaniem erekcji — forum

Zdecydowana większość z nas w przypadku zauważenia u siebie problemów z erekcją szuka informacji w sieci. Fora internetowe, portale medyczne — takie źródła gwarantują anonimowość. Nie trzeba podpisywać się imieniem i nazwiskiem, pokazywać twarzy. Można zapytać o wszystko i uzyskać poradę! Bez dwóch zdań jest to idealne miejsce dla mężczyzn z impotencją, jak i ich partnerek. Wymiana doświadczeń, porady, polecenia — tabletki na erekcje bez recepty są hitem na forach internetowych. Jaki środek warto wybrać?

Tabletki na erekcje bez recepty i na receptę

Tabletki na erekcję to środki, które można kupić zarówno bez recepty, jak i na receptę. Wszystko rozchodzi się o skład, a tak właściwie zawartość substancji czynnej. Należy jednak pamiętać o tym, że nie przyniosą one ulgi w problemach natury psychicznej czy emocjonalnej!

Tabletki na erekcję bez recepty to zazwyczaj kombinacja ziół. Żeń-szeń przywraca siły witalne, pozytywnie wpływa na libido, reguluje funkcje seksualne. Korzeń maca nie tylko ułatwia osiągnięcie wzwodu i pozwala utrzymać go dłużej, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na libido. Kozieradka to roślina, która przez wieki była postrzegana jako aromatyczny dodatek do dań. Tymczasem jej nasiona mają ogromną moc! Stymulują produkcję testosteronu, wzmacniają i wydłużają erekcję. Buzdyganek naziemny pomaga w terapii zaburzeń erekcji, zwalcza stany zapalne, jest stosowany w leczeniu chorób układu krążenia. Przykładem kompleksowego środka jest Eron Plus. Uwagę mężczyzn przykuwają również środki z sildenafilem w składzie:

Sprzedawane na receptę tabletki ingerują w fizjologiczny mechanizm powstawania erekcji. Mogą być przyjmowane doustnie lub nakładane miejscowo. Najpopularniejszym środkiem jest oczywiście Viagra. To ogólna nazwa leku stosowanego w terapii zaburzeń erekcji. Zawarta w nim substancja czynna rozkurcza naczynia i zwiększa napływ krwi do prącia, co pozwala osiągnąć i utrzymać wzwód na tyle długo, aby podjąć stosunek.

Psychoterapia w leczeniu zaburzeń erekcji

Rozwój zaburzeń erekcji może wiązać się z występowaniem dysfunkcji psychicznych, kryzysem emocjonalnym, nadmiernym stresem, zamknięciem się na otoczenie. Mózg — to właśnie tutaj zapada decyzja o podjęciu aktywności seksualnej. Jeżeli “centrala dowodzenia” zamiast pozytywnych emocji odczuwa strach i lęk, można zapomnieć o przyjemności. Nie bez znaczenia jest również wiek. Panowie, którzy dopiero co wchodzą w świat erotyki, zmagają się z nieśmiałością, czują strach przed rozczarowaniem. Miewają również trudności z określeniem “własnego ja”. Kolejny istotnym czynnikiem są relacje. Kłótnie i nieodpowiedzenia w związku mogą znaleźć odzwierciedlenie w seksie, a tak właściwie jego braku! Wymienione wyżej sytuacje mogą doprowadzić do depresji lub nerwicy — chorób wymagających psychoterapii. Warto wiedzieć, że można odbywać ją indywidualnie lub z partnerką. 

Styl życia a problemy z erekcją

Winę za zaburzenia erekcji może ponosić współczesny styl życia! Jedzenie w biegu, stres, brak ruchu. Aby odzyskać utraconą sprawność seksualną, należy go zmienić! Twoja waga to pierwszy sygnał ostrzegawczy! Osoby z nadmierną masą ciała są bardziej narażone na cukrzycę, miażdżycę, nadciśnienie — choroby, które sprzyjają rozwojowi impotencji! A zatem, elementem nad którym warto popracować jest dieta! Twoje menu powinno obfitować w produkty sprzyjające utrzymaniu silnego wzwodu! Co warto jeść, a czego unikać?

Dieta na erekcje 
Produkty zalecane

 • Płatki owsiane górskie, kasze, ryże
 • Ciemne pieczywo
 • Makaron pełnoziarnisty
 • Owoce
 • Warzywa
 • Oliwa z oliwek
 • Nasiona
 • Orzechy
 • Awokado
 • Oleje roślinne
 • Ryby
 • Jaja
 • Chude mięso
 • Ryby
 • Rośliny strączkowe
 • Fermentowane produkty mleczne
Produkty odradzane

 • Białe pieczywo
 • Napoje gazowane
 • Soki dosładzane cukrem
 • Alkohol
 • Przetwory mięsne
 • Fast-foody
 • Słodycze
 • Tłuste sery
 • Dania gotowe
 • Papierosy
 • Czerwone mięso
 • Przemysłowe oleje roślinne
 • Drożdżówki, ciasta, ciasteczka
 • Margaryna
 • Tłusty nabiał
 • Konserwy

Dieta to nie wszystko! Warto również zadbać o aktywność fizyczną i sen, czyli elementy mocno lekceważone przez współczesnych mężczyzn!

 • Światowa Organizacja Zdrowia zaleca przemierzanie 10 000 kroków oraz regularne treningi siłowe: optymalnie 3-4 razy w tygodniu!
 • Brak snu może negatywnie wpłynąć na gospodarkę hormonalną — znacznie obniżyć poziom testosteronu. Zaleca się spanie 7-9 godzin na dobę. 

Czytaj również: Tabletki na potencję. Ranking 2020


Podsumowanie

Większość z nas utożsamia męskość z seksualnością. Kiedy pojawiają się problemy w łóżku nasza samoocena spada do zera. Dobre wieści są takie, że da się je rozwiązać. Zmiana stylu życia, tabletki, psychoterapia. We wszystkich tych działaniach nie zapominajmy jednak o tym, że zaburzenia erekcji mogą być objawem choroby przewlekłej! Dlatego warto przynajmniej rak w roku odwiedzać lekarza!

Problemy z erekcją — przyczyny i objawy!
5 (100%) 1 vote

Przypisy   [ + ]

1.Erectile dysfunction and diabetes: a review of the current evidence-based medicine and a synthesis of the main available therapies. Phé V, Rouprêt M.Diabetes Metab. 2012 Feb;38(1):1-13. doi: 10.1016/j.diabet.2011.09.003. Epub 2011 Nov 4.

About Redakcja

Konsultacje Marek Krajewski - zakładka kontakt. Produkty opisywane na stronie są testowane przez nas oraz przez naszych ekspertów. Wszystkie zdjęcia produktów są wykonywane przez nas.

View all posts by Redakcja →

3 Comments on “Problemy z erekcją — przyczyny i objawy!”

 1. Dla mężczyzn do bardzo delikatny temat. Nie dziwię się wiec, że tak rzadko udają się do lekarza, czy terapeuty. A połączenie terapii z ewentualną suplementacją mogą zdziałać cuda

  1. Pani dobrze mówi, polać jej! Ciężko było mi się przyznać do problemu, ale naprawdę warto było przełamać strach. Pogadałem z żonką, zmieniłem styl życia – ograniczyłem stres i fast-foody. Do tego zacząłem łykać Eron Plus. Efekty przyszły szybko, bo po jakiś trzech tygodniach. Teraz w ogóle nie mam problemów ze wzwodem. Wszystko działa jak trzeba.

 2. Szkoda, że faceci się po prostu tego wstydzą. My się nie możemy wstydzić, bo jbc bez żelu nie pójdzie, bo stałaby się nam po prostu krzywda, dlatego nie mamy nawet jak tego ukrywać. A faceci, po prostu unikają tematu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *