Naturalne składniki zwiększające popęd seksualny u mężczyzn

W czasach, w których rządzi pieniądz, intymność schodzi na dalszy plan. Trudno się rozluźnić, przestawić na tryb bliskości, kiedy skrzynka mailowa pęka w szwach i telefony urywają się na potęgę! Co jeszcze może zaburzać nasze libido? Od czego tak właściwie zależy jego poziom? I jak możemy je podnieść? Czy istnieją jakieś domowe sposoby? Przedstawiamy całą prawdę na temat popędu seksualnego!


Czytaj również: Chrzan i jego wpływ na potencję. Czy warto stosować?


Popęd seksualny skąd się bierze i kto za niego odpowiada?

Popęd seksualny szerzej znany jako libido, to biologiczna siła pchająca nas w objęcia drugiej osoby! Jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, nie licząc oczywiście snu i jedzenia! Niezaspokojony może mocno dawać się we znaki! Jest zależny od czynników psychologicznych, społecznych, biologicznych.

  • Hormony — u kobiet za popęd seksualny odpowiadają głównie estrogeny, których poziom zmienia się wraz z fazami cyklu. Najwyższy przypada na czas okołoowulacyjny. A jak to wygląda u mężczyzn? Kluczową rolę w ich przypadku odgrywa testosteron! Wszelkie wahania w jego obrębie mogą skutkować brakiem lub wręcz przeciwnie wzmożoną ochotą na seks!
  • Stres — w dzisiejszych czasach jesteśmy na niego nieustannie narażeni!  Dlatego tak istotna jest edukacja! Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przewlekłe napięcie może doprowadzić do wielu powikłań zdrowotnych, w tym m.in. zaburzeń libido czy też erekcji!
  • Choroby przewlekłe — znaczne zmniejszenie ochoty na miłosne igraszki mogą powodować: otyłość, anemia, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, wirusowe zapalenie wątroby.
  • Dieta — źle zbilansowany jadłospis znajduje swoje odzwierciedlenie nie tylko w stanie zdrowia czy samopoczuciu, ale również w libido! Niedobór witamin i minerałów może skutkować obniżonym popędem seksualnym!
  • Leki — istnieje grupa medykamentów, które niekorzystnie mogą wpływać na nasze libido! Na czarnej liście znajdują się m.in.: beta-blokery, opioidy, tabletki antykoncepcyjne, antydepresanty.
  • Używki — mają doprawdy zgubny wpływ na libido! Mogą całkowicie upośledzić nasze zdolności seksualne! Uniemożliwić osiągnięcie trwałej i silnej erekcji!!!
  • Konflikty w związku — brak porozumienia przekłada się bezpośrednio na spadek libido! Seks wymaga bliskości i intymności, a nie nierozwiązanych waśni czy też kłótni!

Seksuolodzy podkreślają, że jednym z najlepszych sposobów na zapobieganie problemom z popędem seksualnym jest zdrowy styl życia! Pierwszym krokiem, który powinniśmy poczynić w walce o wysokie libido, jest zmiana szkodliwych nawyków! Co zatem jeść, a czego unikać? Dieta powinna być przede wszystkim zbilansowana, bogata w afrodyzjaki — składniki zwiększające ochotę na seks! Sam termin pochodzi od imienia greckiej bogini miłości, pożądania i bliskości — Afrodyty i uosabia nasze łóżkowe pragnienia i fantazje1)Afrodyta, Joanna Cieślewska i inniStarożytni Grecy, t. 1, Warszawa: New Media Concept, 2007, s. 56-57.!


Dowiedz się: Jakie pić naturalne zioła żeby poprawić potencję?


Naturalne składniki zwiększające popęd seksualny u mężczyzn! Nasze top 5!

Seks i jedzenie to doprawdy zgrany duet! Mają ze sobą więcej wspólnego, niżby się mogło wydawać i co najważniejsze są na to dowody! Żeń-szeń, czekolada, banany, granat — liczne badania naukowe wykazały, że osoby, które spożywają je regularnie kochają się częściej i mają o wiele lepsze życie seksualne! Według tradycyjnej medycyny chińskiej zawierają one tzw. ojas — esencję życiową. Wprawiają nas romantyczny nastrój, zwiększają ochotę na miłosne igraszki! Poznaj naszych ulubieńców!

1. Żeń szeń

Niezależnie od tego, czy masz problemy z libido, czy też nie, powinieneś zainteresować się tą rośliną! To prawdziwe panaceum! Środek na wszystko! Posiada szereg właściwości leczniczych! Usprawnia pamięć i koncentrację, wzmacnia serce, chroni przed szkodliwym działaniem stresu, stymuluje rozwój mięśni, dodaje energii! A jak wpływa na męski popęd seksualny? Zawarte w nim ginsenozydy stymulują produkcję tlenku azotu — substancji warunkującej prawidłowy przebieg erekcji2)Katarzyna Mikzińska, Irena Matławska, Znaczenie ziół w zaburzeniach seksualnych, Borgis – Postępy Fitoterapii 1/2007, s. 13-19;! Jej działanie przetestował sam Ludwik XIV, który spożywał żeń szeń w formie nalewki. Dziś możemy sięgnąć po kapsułki lub tabletki. Kiedy możemy spodziewać się efektów? Seksuolodzy przekonują, że potrzeba zaledwie dwóch-trzech tygodni, aby doświadczyć pierwszych rezultatów, jednak pełna kuracja powinna trwać trzy miesiące 3)Katarzyna Karłowicz-Bodalska, Jolanta Stańczak, Surowce roślinne o działaniu wzmacniającym libido w stanach dysfunkcji seksualnej, Borgis – Postępy Fitoterapii 1-2/2005, s. 42-49;!

2. Czekolada

Czekolada zawiera niezwykle cenną dla naszego libido teobrominę — alkoid zwiększający ochotę na seks! Pozytywnie wpływa na popęd, płodność i potencję — obecne w niej witaminy i minerały poprawiają jakość nasienia oraz zwiększają ruchliwość plemników — na szczególną uwagę zasługują cynk oraz magnez! Po jej zjedzeniu wzrasta w organizmie poziom hormonów szczęścia — endorfin i serotoniny. Dodatkowo obniża się stężenie stresu! Zdaniem szwajcarskich badaczy wystarczy zjeść kilka kostek dziennie, aby poczuć różnicę 4)Dominika WnękJaką rolę w zdrowym odżywianiu odgrywa gorzka czekolada?]. Najlepszym wyborem będzie ta, która zawiera 70–99 proc. kakao!

3. Orzechy

Włoskie, brazylijskie, laskowe — orzechy są doskonałym źródłem cennych dla naszego organizmu składników mineralnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów 5) Ros E. Health Benefits of Nut Consumption. Nutrients. 2010;2:652–682. Przyczyniają do poprawy funkcji seksualnych oraz korzystnie wpływają libido! Eksperyment przeprowadzony przez hiszpańskich uczonych wykazał, że panowie, którzy spożywali przez 14 tygodni garść ww. mieszanki dziennie, zaobserwowali szereg pozytywnych skutków! Libido poszybowało w górę, czas trwania stosunku wyraźnie się wydłużył, jakość orgazmów uległa poprawie!

4. Banany

Banan to bez wątpienia jeden z najbardziej zmysłowych owoców 6)J.G. VaughanCatherine GeisslerRośliny jadalne, Warszawa: Prószyński i S-ka, 2001, s. 114.Nawiązuje do seksualności i pożądania! Swoim kształtem przypomina penisa! Jak wpływa na libido? Wspiera utrzymanie sił witalnych oraz energii seksualnej! Dodatkowo wykazuje działanie pobudzające, wydłuża czas trwania stosunku do sławetnych 7 minut.

5. Granat

Owoc ten cieszył się popularnością już w starożytności, gdzie wykorzystywano go do przyrządzania eliksiru, nazywanego napojem miłości i co najważniejsze określenie to wydaje się być jak najbardziej trafione! Dziś wiadomo, że jest naturalnym boosterem testosteronu — wyrównuje jego poziom we krwi, zwiększając tym samym ochotę na seks i nie tylko! Granat wykazuje też widoczny wpływ na poprawę samopoczucia! Znajduje zastosowanie w leczeniu depresji, choroby która może w istotny sposób przyczynić się do obniżenia jakości życia seksualnego!


Dowiedz się: Jaki wpływ na potencję ma seler? Poznaj właściwości!


Podsumowanie

Choć na udane pożycie składa się wiele czynników, libido zasługuje na szczególne wyróżnienie, gdyż to w głównej mierze od niego zależy nasza seksualność 7)Marshall Cavendish Corporation.Sex and society., New York: Marshall Cavendish, 2010. To właśnie ono napędza pożądanie! Niestety jego poziom jest niezwykle chwiejny, podatny na wszelkiego rodzaju zawirowania życiowe czy też hormonalne. Jak się przed nimi chronić? Z pomocą przychodzą nam naturalne składniki, a konkretnie afrodyzjaki stymulujące popęd seksualny. Włączając je do codziennej diety, jesteśmy w stanie w istotny sposób poprawić jakość zbliżeń! Wystarczy dosłownie kilka tygodni, aby zauważyć pierwsze zmiany! Zdrowo, naturalnie, bez skutków ubocznych! No sami powiedzcie, czego chcieć więcej?!

Naturalne składniki zwiększające popęd seksualny u mężczyzn
Rate this post

Przypisy   [ + ]

1.Afrodyta, Joanna Cieślewska i inniStarożytni Grecy, t. 1, Warszawa: New Media Concept, 2007, s. 56-57.
2.Katarzyna Mikzińska, Irena Matławska, Znaczenie ziół w zaburzeniach seksualnych, Borgis – Postępy Fitoterapii 1/2007, s. 13-19;
3.Katarzyna Karłowicz-Bodalska, Jolanta Stańczak, Surowce roślinne o działaniu wzmacniającym libido w stanach dysfunkcji seksualnej, Borgis – Postępy Fitoterapii 1-2/2005, s. 42-49;
4.Dominika WnękJaką rolę w zdrowym odżywianiu odgrywa gorzka czekolada?]
5. Ros E. Health Benefits of Nut Consumption. Nutrients. 2010;2:652–682
6.J.G. VaughanCatherine GeisslerRośliny jadalne, Warszawa: Prószyński i S-ka, 2001, s. 114
7.Marshall Cavendish Corporation.Sex and society., New York: Marshall Cavendish, 2010

About Redakcja

Konsultacje Marek Krajewski - zakładka kontakt. Produkty opisywane na stronie są testowane przez nas oraz przez naszych ekspertów. Wszystkie zdjęcia produktów są wykonywane przez nas.

View all posts by Redakcja →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *