Loxon, Loxon Max opinie 2021!

Psycholodzy przekonują: myśl o sobie dobrze! Nie skupiaj się na brakach, skoncentruj się na zaletach! Nie jesteś pewien czy je masz? Stań przed lustrem i zastanów się nad tym, co w sobie lubisz. Za co się cenisz. Zero krytyki, narzekania! Jeszcze jakiś czas temu, to zadanie nie sprawiłoby Ci najmniejszego problemu. Wręcz przeciwnie! Wykonałbyś je bez zająknięcia! Dzisiaj? Cóż, dzisiaj masz zakola — to właśnie one pozbawiły Cię naturalnej pewności siebie. Zastanawiasz się, w jaki sposób ją odzyskać? Istnieje wiele metod radzenia sobie z problemem nadmiernego wypadania włosów. W niektórych przypadkach wystarczająca okazuje się zmiana kosmetyków czy odpowiednia suplementacja. Bywa, że rezultat przynosi zastosowanie terapii z wykorzystaniem minoksydylu — substancji bazowej płynu Loxon Max.


Czytaj również: Folisin opinie


Loxon Max dla kogo będzie odpowiedni?

Loxon Max to produkt znajdujący zastosowanie w profilaktyce oraz w leczeniu łysienia androgenowego. Może być stosowany we wczesnym, jak i w zaawansowanym etapie nadmiernego wypadania włosów. Co istotne, sprawdzi się nie tylko wśród mężczyzn, ale również wśród kobiet! Jest dedykowany konkretnej grupie wiekowej — osobom pomiędzy 18 a o 65 rokiem życia, które chcą zadbać o kondycję oraz wygląd swoich włosów.

Jak rozpoznać łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe jest najczęściej diagnozowanym typem łysienia — istnieje więc wysokie prawdopodobieństwo, że dotyczy również Ciebie! Choć kojarzy nam się głównie z mężczyznami w podeszłym wieku, pierwsze symptomy mogą wystąpić już w młodym wieku — jeszcze przed ukończeniem trzydziestego roku życia! Jak odróżnić zwykłe wypadanie włosów od początku choroby? Do którego momentu gubienie czupryny jest jeszcze normą? Zanim ogarnie Cię panika, musisz zdać sobie sprawę z tego, że to całkowicie normalne zjawisko! Jest następstwem naturalnego cyklu życia włosa! O problemie mówimy dopiero wtedy, gdy wypada nam więcej niż 100 włosów dziennie, a przedziałek wyraźnie się powiększa. W przypadku łysienia androgenowego utrata włosów przebiega w bardzo charakterystyczny sposób — rozpoczyna się zaraz przy skroniach. W dalszej kolejności, postępuje w kierunku czubka głowy, tworząc tzw. lotnisko. Do oceny zaawansowania problemu wykorzystuje się skalę Hamiltona – Norwooda.

Jak widać, przebieg procesu utraty włosów jest postępujący. Zastosowanie leku Loxon Max ma ograniczyć dalszy rozwój choroby. Im wcześniej podejmiemy decyzję o leczeniu, tym lepiej. Jeżeli Twój ojciec lub dziadek miał zakola, znajdujesz się w grupie ryzyka — łysienie androgenowe mogłeś odziedziczyć w genach. Nie bez znaczenia jest również stan zdrowia — najczęstszą przyczyną wzmożonej utraty włosów są zaburzenia hormonalne, a konkretnie nadwrażliwość organizmu na pochodną testosteronu — dihydrotestosteron(DHT). Dihydrotestosteron atakuje mieszki włosowe przyczyniając się do ich obkurczania, a co za tym idzie wypadania. Oprócz tego stymuluje produkcję łoju — skóra głowy zaczyna się przetłuszczać! Ważne! Niezdrowy styl życia może pogłębiać problem! Dieta uboga w składniki mineralne niekorzystnie wpływa na kondycję włosów. W podobny sposób działają trujące używki — papierosy, alkohol i inne.

Czy Loxon Max jest na receptę?

Łysienie androgenowe jest chorobą — wymaga specjalistycznej terapii, a nie zmiany dotychczasowej pielęgnacji. Loxon Max do 2018 roku był sprzedawany jedynie na receptę, jednak decyzją prezesa URPLWMiPB zmienił kategorię dostępności z: Rp na: OTC — produkt leczniczy wydawany bez recepty. Skąd taka decyzja? Wypadające włosy to problem, który dotyczy coraz większej liczby Polaków — szacuje się, że jesteśmy najszybciej łysiejącym narodem na świecie! Loxon Max jest w stanie zahamować tę groźną tendencję. Nie wszystkim jednak rozporządzenie Grzegorza Cessaka przypadło do gustu. Wśród ekspertów pojawiły się powątpiewające głosy:

Loxon Max to bardzo silny lek! Zawiera najwyższą dawkę minoksydylu na rynku! Stosowany w nieodpowiedzialny sposób może doprowadzić do licznych skutków ubocznych!

Loxon Max ulotka informacyjna

Loxon Max to preparat w formie płynu do stosowania na skórę głowy. Wskazaniem do jego zakupu są objawy łysienia androgenowego. Dzięki wysokiej zawartości minoksydylu działa pobudzająco na mieszki włosowe — odwraca lub hamuje proces miniaturyzacji, stymuluje wzrost nowych włosów. Przed rozpoczęciem kuracji, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

 • Czy zaobserwowałeś u siebie wzmożoną utratę włosów? Czy znajomi zaczęli Ci dogryzać z tego powodu?
 • Czy masz trudności w tym, aby zamaskować zakola?
 • Czy problem łysienia dotyczy lub dotyczył kogoś z Twoich najbliższych?
 • Czy Twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają?

Jeżeli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, bardzo możliwe że Loxon Max okaże się dla Ciebie odpowiedni. Decyzję o zakupie dobrze jest poprzedzić szczegółową analizą składu. Zawarty w leku minoksydyl może uczulać!


Czytaj również: Profolan opinie 2020


Loxon Max skład płynu wraz z komentarzem

Substancją bazową leku jest minoksydyl — organiczny związek chemiczny wykorzystywany niegdyś do leczenia nadciśnienia. Wraz z upływem czasu oraz rozwojem medycyny odkryto, że wpływa pozytywnie na mieszki włosowe — odwraca proces miniaturyzacji, działa silnie pobudzająco. Największą skuteczność wykazuje we wczesnych etapach choroby. W przypadku łysienia androgenowego należy go stosować zewnętrznie — wyłącznie na skórę głowy!

Loxon Max uczulenie na minoksydyl

Nadwrażliwość lub uczulenie na substancję czynną Loxon Max wyklucza z podjęcia z leczenia. Ponadto preparatu nie należy stosować, jeżeli utrata włosów jest związana z ciężkimi chorobami — chociażby onkologicznymi. Osoby zmagające się z łuszczycą lub łojotokowym zapaleniem skóry głowy również powinny trzymać się od niego z daleka. Ważne! Leku nie należy podawać młodzieży oraz pacjentom powyżej 65 roku życia!

Loxon Max kiedy efekty kuracji?

Łysienie to nie tylko problem estetyczny, ale również psychologiczny! W opinii psychologów może doprowadzić do problemów z samoakceptacją, a w niektórych przypadkach nawet do depresji! Co zaskakujące, widmo łysej glacy wzbudza w nas większy strach niż utrata pracy! Podejmujący leczenie mężczyźni oczekują natychmiastowych rezultatów, tymczasem efekt terapeutyczny Loxon Max występuje dopiero po dwóch miesiącach kuracji! Zaniechanie dalszego stosowania grozi utratą dotychczasowych rezultatów! A zatem, jak długo stosować Loxon Max? Leczenie należy przerwać po roku!

Loxon Max wypadanie włosów na początku leczenia

Dwanaście miesięcy to nie wieczność — powiedzą optymiści. Decydujące są pierwsze dwa tygodnie, wówczas możemy zaobserwować wzmożone wypadanie włosów. Nie powinniśmy się jednak tym przejmować — w opinii producenta, to dobry znak. Jest to spowodowane przyspieszoną fazą wzrostu włosa. Stare włosy pozostają w tzw. hibernacji, robiąc tym samym miejsce nowym. To stan chwilowy, później ma być już tylko lepiej.

Loxon Max jak stosować płyn, żeby nie zrobić sobie krzywdy?

Loxon Max to preparat przeznaczony do stosowania zewnętrznego. 1 ml płynu (dziesięć psiknięć) należy starannie rozprowadzić na skórze głowy z uwzględnieniem miejsc strategicznych — zakola, czubek głowy. Nie przekraczać dawki 2 ml na dobę, uważać na oczy oraz usta, po aplikacji dokładnie umyć ręce!

Ważne! 

Skuteczność Loxon Max jest uzależniona od indywidualnych cech pacjenta! Decydują o niej stopień zaawansowania choroby, regularność stosowania oraz czas trwania kuracji!

Loxon Max na brodę, brwi, zarost — czy to bezpieczne?

Miejski drwal — to dla wielu kobiet ideał mężczyzny. Charakteryzuje się gęstą brodą i bujną czupryną. Nic dziwnego, że niektórzy z nas zastanawiają się nad tym, czy Loxon Max można nakładać na zarost. Niestety — w ulotce nie ma ani słowa na ten temat.

Loxon Max konsekwencje nieprzestrzegania zaleceń

Jak każdy środek, Loxon Max może powodować skutki uboczne — zazwyczaj występują one wśród osób, które stosują go w nieodpowiedni sposób, nie przestrzegają zaleceń producenta. Ulotka wspomina o reakcjach skórnych, takich jak:

 • świąd
 • pieczenie
 • zaczerwienienia
 • pokrzywka
 • rumień

Czytaj również: Łysienie — wszystko na temat braku włosów!


Loxon Max gdzie kupić płyn w najlepszej cenie!

Preferowanym miejsce zakupu jest apteka. Jednak z tego co zdążyłem się zorientować, Loxon Max można dostać również na Allegro. Znana porównywarka cen podpowie nam, gdzie znajdziemy go najtaniej.

Loxon Max Ceneo porównuje koszty zakupu

Loxon Max aptekaLoxon Max Allegro
Od 35 do 50 złotychOd 45 do 50 złotych

Loxon Max opinie mężczyzn

Tak jak zostało napisane w ulotce, efekty kuracji są uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu. U jednych mężczyzn Loxon Max przyniesie niesamowite rezultaty, u drugich kompletnie się nie sprawdzi. Zachęcam do zapoznania się z opiniami Internautów, którzy zdecydowali się na zakup leku.

Choć Loxon 5 % to lek, nie sprawdzi się u wszystkich. Nie ma cudownej mocy, nie jest w stanie wpłynąć na geny! Ja odziedziczyłem łysą glacę po ojcu, zacząłem gubić włosy jeszcze przed trzydziestką. Próbowałem z tym jakoś walczyć, niestety bezskutecznie. Ostatecznie zdecydowałem się zaakceptować to, co każdego dnia widzę w lustrze.

Misiek, 34 lata

Loxon Max stosowałem przez rok, każdego dnia nakładałem go na głowę. Udało mi się osiągnąć całkiem niezłe efekty — włosy przestały wypadać, a zakola pokryły się meszkiem. Niestety, zaraz po tym jak go odstawiłem problem powrócił i to ze zdwojoną siłą!

Bartosz, 41 lat

Loxon Max to produkt dla osób o stalowych nerwach. Na początku kuracji włosy wypadają na potęgę, co niestety może zniechęcić do dalszego stosowania. Ja zrezygnowałem po trzech miesiącach. Teraz trochę żałuję, może jeszcze do niego wrócę… Chociaż wątpię osobiście jestem fanem tabletek. Wcierki czy aerozole to kompletnie nie dla mnie!

Tadeusz, 51 lat

Loxon Max zamiennik

Minoksydyl jest związkiem, który można znaleźć w licznych preparatach i to w różnym stężeniu — dwu lub pięcioprocentowym! Do najczęściej kupowanych zalicza się:

 • Alocutan 2%
 • Alocutan Forte 5%
 • Alopexy 5%
 • Minovivax 2% i 5 %
 • Piloxidil 2%
 • Regalok 2%

Loxon Max czy działa? Podsumowanie

Łysienie to uciążliwy i bardzo kłopotliwy problem. Niestety, Loxon Max to nie panaceum — na jednych zadziała, a na drugich nie. Trudno przewidzieć, czy sprawdzi się również u Ciebie. Na szczęście żyjemy w XXI wieku, mamy dostęp do nowoczesnych metod leczenia. Wybór tej odpowiedniej jest uzależniony zarówno od stadium choroby, jak i i jej przyczyny. Przeszczep włosów to ostateczność — przeprowadza się go wśród osób, u których zawiodły mniej inwazyjne sposoby. Mowa o tabletkach, sprayach oraz specjalistycznych zabiegach: mezoterapii igłowej czy infuzji tlenowej. Jedno jest pewne: nadmiernego wypadania włosów nie należy ignorować!

Loxon, Loxon Max opinie 2021!
Rate this post

About Redakcja

Konsultacje Marek Krajewski - zakładka kontakt. Produkty opisywane na stronie są testowane przez nas oraz przez naszych ekspertów. Wszystkie zdjęcia produktów są wykonywane przez nas.

View all posts by Redakcja →

3 Comments on “Loxon, Loxon Max opinie 2021!”

 1. loxon max to moja ostatnia deska ratunku, mam nadzieję że mnie nie zawiedzie… zamówiłem wczoraj wieczorem w aptece i czekam na przesyłkę

 2. Ja dopiero co zacząłem stosować Loxon Max i tak jak piszesz jestem trochę przerażony! Włosy wypadają na potęgę, jest o wiele gorzej niż było! Zakola powiększają się z prędkością światła. Mam nadzieję, że producent nie ściemnia i po dwóch tygodniach będzie lepiej. Zobaczymy, póki co 8 dni za mną.

 3. zacząłem od loxon 2% i szczerze mówiąc bez szału, jak skończę opakowanie spróbuję 5% stężenia. mam nadzieję, że lepiej zadziała…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *