Impotencja – sprawdź czy Ciebie dotyczy, jakie leczenie !

Szacuje się, że problem impotencji dotyczy blisko 3 mln Polaków! Wiek nie ma znaczenia! Zaburzenia erekcji pojawiają się zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie. Wyobraź sobie, że poznajesz super extra laskę po czym okazuje się, że jesteś impotentem! No sam powiedz, czy może być gorzej? Owszem – mały penis. Niezłe kombo, prawda? Na powiększanie przyrodzenia przyjdzie jeszcze czas, dzisiaj skupimy się na impotencji.  Przeczytaj i sprawdź, czy i Ciebie dotyczy ten problem! Gotowy? Jedziemy z koksem!

Impotent

Gościu, który od dłuższego czasu ma problemy ze wzwodem. Najczęściej jest tuż przed pięćdziesiątką lub zaraz po – aczkolwiek nie jest to reguła. Impotencja dotyczy coraz młodszych mężczyzn. Powód? Bywa prozaiczny – na przykład stres. Przewlekły ma fatalny wpływ na sprawność seksualną. To właśnie w mózgu znajduje się całe centrum dowodzenia – tutaj zaczyna się podniecenie. Zła wiadomość jest taka, że to dopiero początek. Przyczyny impotencji mogą być różne, o czym zresztą zaraz się przekonasz.

Impotencja – przyczyny problemów ze wzwodem

Tak jak wspomniałem, przyczyny problemów w sypialni mogą mieć wielorakie podłoże. Mało tego! Zdarza się również tak, że występują w grupie (25 proc.  przypadków). Zacznę od tych natury psychicznej. Toksyczne relacje z partnerką, lęk przed seksem, traumatyczne doświadczenia z przeszłości, strach przed tym że nie sprostamy oczekiwaniom kobiety lub ewentualną ciążą – to wszystko może doprowadzić do impotencji! Przewlekłe zmęczenie jest równie niebezpieczne – a w dzisiejszych czasach jest codziennością. Każdy z nas gdzieś gna, nakłada na siebie coraz więcej obowiązków – jak się nie zatracić w tym całym pędzie? Warto znaleźć odskocznię – zajęcie, które pozwoli nam wyczilować. Dla jednych będzie to sport, a dla innych samotny wieczór z książką – szukaj, próbuj. Jestem przekonany, że prędzej czy później znajdziesz coś dla siebie. Do impotencji mogą przyczyniać się również niektóre leki: moczopędne, przeciwdepresyjne, sterydy. Czy to wszystko? Niestety – gdzie jeszcze szukać przyczyny?

 • Zaburzenia hormonalne – niedobór testosteronu
 • Choroby – miażdżyca, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, nadciśnienie
 • Wiek – wraz z upływem lat obniża się poziom testosteronu, skóra penisa staje się wiotka – trudniej osiągnąć wzwód
 • Niezdrowy styl życia – bezwartościowe jedzenie, używki, mała ilość snu

Impotencja – jak ją rozpoznać?

Prawda jest taka, że chwilowa niedyspozycja może przydarzyć się każdemu. Jak to mówią: mężczyzna zawsze chce, ale nie zawsze może. Przejściowe problemy nie muszą być tożsame z impotencją. Tak jak wspomniałem, mogą być spowodowane nadmiarem obowiązków czy stresem. Należy się nimi zainteresować wówczas, gdy pojawiają się nagminnie – większość stosunków kończy się fiaskiem.

Problemy ze wzwodem – test

Nadal masz wątpliwości? W dalszym ciągu nie wiesz, czy ten problem dotyczy również Ciebie? Wypełnij poniższy test! Mam nadzieję, że dzięki niemu uda Ci się znaleźć odpowiedź.

 1.  W jakim stopniu jesteś pewien, że jesteś w stanie uzyskać i utrzymać wzwód?
  – nie mam powodów do obaw
  – nie ukrywam: czasami mnie to martwi
  – tak pół na pół
  – nie jestem pewien
 2. Czy Twoja erekcja jest wystarczająco silna, aby rozpocząć penetrację?
  – tak
  – mój penis jest wystarczająco twardy przez większość czasu
  – sam nie wiem
  – niestety, nie
 3. Czy w trakcie stosunku jesteś w stanie utrzymać erekcję?
  – tak, zawsze
  – raczej tak, ale raz na czas zdarza się wpadka
  – tracę erekcję w momencie
  – nie jestem w stanie utrzymać erekcji
 4. Czy seks sprawia Ci przyjemność?
  – tak, zawsze
  – tak, ale nie zawsze
  – mniej więcej przez połowę czasu trwania stosunku
  – wcale

Skala problemu

 1. Penis powiększony, ale miękki – ciężkie zaburzenia erekcji
 2. Penis twardy, ale nie na tyle, aby odbyć stosunek – umiarkowane zaburzenia erekcji
 3. Penis twardy, ale nie całkowicie – łagodne zaburzenia erekcji
 4. Penis twardy, pełny wzwód – erekcja idealna

Impotencja kontra codzienność

Impotencja ma fatalny wpływ na poczucie własnej wartości. Pojawia się strach, lęk, poczucie zagrożenia – czy kiedykolwiek w życiu będę w stanie zaspokoić potrzeby partnerki? Jestem beznadziejny, do niczego się nie nadaję – takie myśli zaprzątają głowę faceta cierpiącego na zaburzenia erekcji. Zaskoczony? A nie powinieneś. Odkąd pamiętam sprawność seksualna jest utożsamiana z męskością. Kto jest temu winien? Po części my, sami. Uwielbiamy przechwalać się swoimi osiągami – zawyżać, koloryzować. Wystarczy udać się do pierwszego lepszego baru: ostatniej nocy zaliczyłem “x” panienek – takie deklaracje padają z naszych ust. Gros specjalistów twierdzi, że impotencja nie jest chorobą mężczyzn, a związku – trudno się z tym nie zgodzić. Kobiety są stawiane w bardzo niekomfortowej sytuacji – facet unikający seksu. Chyba zgodzisz się ze mną, że to nie jest normalne. Większość z nad dąży do zbliżenia. Pojawia się napięcie, kłótnie – relacja mocno traci na wartości.  Przyznać się czy nie? – oto jest pytanie. Pamiętaj! Szczerość to podstawa udanego związku! Gwarantuję Ci, że Twoja partnerka węszy zdradę. No chyba, że trzymasz w szufladzie Viagrę – a propos: jakie są sposoby leczenia impotencji?

Impotencja – leczenie

Aby wdrożyć skuteczne leczenie należy poznać przyczyny impotencji, które jak wiesz mogą być różne. Dlatego mężczyznom podejrzewającym u siebie zaburzenia erekcji, zaleca się wnikliwą obserwację organizmu. Zwróć uwagę na to, w jakich sytuacjach doświadczasz problemów ze wzwodem –  po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu, a może po ciężkim dniu w pracy? Sprawdź to!
Jeżeli u podłoża choroby leżą czynniki psychologiczne, pomocna może okazać się terapia. W przypadku impotencji organicznej podaje się leki lub zaleca się stosowanie specjalistycznych urządzeń – pompki. Suplementy diety mogą okazać się równie pomocne – wczesne stadium. Ważne! Operacja to ostateczność! Reasumując – do najczęściej stosowanych metod leczenia zalicza się:

Impotencja – jak się przed nią uchronić? 

Podobno przed impotencją nie jesteśmy w stanie uciec. Specjaliści twierdzą, że stanowi naturalną kolej rzeczy – starość i te sprawy. Wraz z upływem lat spada poziom testosteronu we krwi, pojawiają się problemy w łóżku. Bez względu na te informacje, jedno jest pewne: możemy opóźnić moment jej nadejścia. W jaki sposób? Służę radą!

 • Regularna kontrola zdrowia, w tym badanie per recetum
 • Utrzymywanie stałej masy ciała
 • Zdrowe odżywianie
 • Systematyczna aktywność fizyczna
 • Stop rutynie – podgrzewanie atmosfery w związku

[To-TOC]

Impotencja – sprawdź czy Ciebie dotyczy, jakie leczenie !
4.7 (93.33%) 18 votes

About Redakcja

Konsultacje Marek Krajewski - zakładka kontakt. Produkty opisywane na stronie są testowane przez nas oraz przez naszych ekspertów. Wszystkie zdjęcia produktów są wykonywane przez nas.

View all posts by Redakcja →

7 Comments on “Impotencja – sprawdź czy Ciebie dotyczy, jakie leczenie !”

 1. Wszystko wskazuje na to, że dopadła mnie impotencja. Dopóki nie trafiłem na Twoją stronę, a konkretnie powyższy test łudziłem się, że to chwilowa niedyspozycja. Spowodowana stresem itp. Myliłem się… Czy zamierzam się leczyć? Oczywiście! Nie wyobrażam sobie życia bez seksu! Zacznę od domowych metod, jak nie pomogą udam się do lekarza.

 2. Również zmagam się z impotencją. Jestem po 50-tce więc to żadne zaskoczenie. Chociaż moja żona doznała szoku, kiedy wyznałem jej prawdę.. .

 3. dzieki za cenne rady, mam dopiero 25 lat, ale jak tak patrze na moja codziennosc, srednio o siebie dbam…przez co z erekcja bywa roznie. mam nadzieje, ze zmiana nawykow i ograniczenie alko pomoga.

 4. impotent – to słowo jest starszne, na samą myśl dostaje dreszczy!! nie zawsze mam erekcje, ale raczej to kwestia przewlekłego stresu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *