Ćwiczenia na opóźnienie wytrysku. Jak skutecznie wydłużyć stosunek?

Przedwczesny wytrysk to problem bez wątpienia wstydliwy, nie należy jednak go lekceważyć, gdyż bagatelizowany może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych! Może, ale nie musi! Wystarczy nauczyć się z nim walczyć! Ćwiczenia, tabletki, a może ziółka? Przedstawiamy sprawdzone metody!

Przedwczesny wytrysk

Choć przedwczesny wytrysk 1)Laumann EO, Nicolosi A, Glasser DB, Paik A, Gingell C, Moreira E, Wang T. Sexual problems among women and men aged 40–80 y: prevalence and correlates identified in the Global Study of Sexual Attitudes and Behaviors. Int J Impot Res. 2005;17:39–57  jest powszechnie spotykaną przypadłością, bowiem dotyczy 37% Polaków, wielu z nas ma problem z jego zdiagnozowaniem. Z medycznego punktu widzenia mówimy o nim wówczas, gdy: ejakulacja pojawia się tuż przed pieszczotami lub zaraz na ich początku, przed stosunkiem lub w momencie wprowadzenia członka do pochwy, zaraz po przystąpieniu do akcji — po kilku lub kilkunastu ruchach frakcyjnych. Ponieważ tego rodzaju nieprawidłowości mogą mieć wiele przyczyn, leczenie może wyglądać różnie.


Ważne!

Eksperci przestrzegają przed przestarzałymi definicjami, w myśl których, o przedwczesnym wytrysku mówi się za każdym razem, gdy partnerka nie osiąga orgazmu. To nieprawda! Problemy ze szczytowaniem to całkiem odmienna jednostka chorobowa!


Przedwczesny wytrysk przyczyny męskiej niedyspozycji!

Przyczyny przedwczesnego wytrysku nie zostały jeszcze do końca poznane2)Jannini E, Eardley I, Sand M, Hackett G. Clinical and basic science research in sexual medicine must rely, in part, on pharmaceutical funding? J Sex Med. 2010;7:2331–2337. Mogą mieć doprawdy różnorakie źródło. Począwszy od stylu życia, przykre doświadczenia z przeszłości, nierozwiązane konflikty, czy też choroby przewlekłe. Problem może leżeć również w psychice! Szczegóły poniżej!

 • Zaburzona więź partnerska — istnieje cała lista rzeczy, których nie powinno zabierać się do łóżka — czipsy, krakersy, czekolada, smartfon, laptop. Niezależnie jednak od osobistych preferencji, jedno jest pewne — do sypialni nie wnosi się kłótni! Okazuje się bowiem, że przedwczesny wytrysk może być efektem nie do końca rozwiązanych waśni oraz konfliktów.
 • Rzadki lub nieregularny seks — badania naukowe donoszą, że mężczyźni, którzy z różnych przyczyn rezygnują z regularnego uprawiania seksu, częściej zmagają się z problemem przedwczesnego wytrysku!
 • Brak doświadczenia w relacjach damsko-męskich — może przerodzić się w lęk przed inicjacją! Jak wypadnę? Czy mój penis jest wystarczająco duży? Czy uda mi się ją zaspokoić? W głowie mężczyzny aż roi się od pytań! Towarzysząca im niepewność znajduje oczywiście swój oddźwięk w ciele! Ręce
 • zaczynają się pocić, nogi drżą, a członek nie chce współpracować.
 • Strach przed ciążą — brak gotowości do podjęcia obowiązków rodzicielskich i niechęć do dzieci może skutkować przedwczesnym wytryskiem.
 • Depresja — różnego rodzaju dysfunkcje seksualne, w tym również przedwczesny wytrysk mogą świadczyć o problemach natury psychologicznej.
 • Zadaniowe podejście do seksu — nastawienie na zadowolenie partnerki i towarzyszące mu napięcie emocjonalne! To właśnie pod jego wpływem uwalniany jest kortyzol — hormon, który obniża poziom testosteronu we krwi i zabija libido!
 • Genofobia 3)Offir, Carole Wade. Sexual Abuse and Exploitation. Human Sexuality. New York: Harcourt, 1983. 391–416. Jump up to: — czyli lęk przed seksem spowodowany traumatycznymi doświadczeniami. Nie należy go utożsamiać ze zwykłą obawą czy stresem, które towarzyszą wielu osobom, zwłaszcza na początku związku. To problem wymagający specjalistycznej konsultacji lekarskiej!
 • Zaburzenia hormonalne — nadczynność i niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia, niski poziom testosteronu i wiele innych! Nieprawidłowości w obrębie układu endokrynnego mogą doprowadzić do licznych problemów relacyjnych i seksualnych w parze. Przedwczesny wytrysk jest jednym z nich!
 • Przemęczenie, stres — obowiązki dnia codziennego bardzo często odbijają się na kondycji seksualnej. Nadmiar obowiązków, szybkie tempo życia, niedostateczna ilość snu mogą skutkować przedwczesnym wzwodem!

Czytaj również: Męskie dysfunkcje seksualne. Jak sobie z nimi radzić?


Sprawdź, czy ten problem może Cię dotyczyć!

Powszechne wyobrażanie o seksie jest takie, że im dłuższy, tym lepszy. Bzdura! Gdy zbliżenie trwa co najmniej 3 minuty, ejakulacja nie jest przedwczesna — zapewniają specjaliści. Przyjmuje się bowiem, że przeciętny stosunek liczy od 5 do 7 minut, pomijając oczywiście grę wstępną! Ponadto, chwilowa niedyspozycja może zdarzyć się każdemu. O problemie można mówić dopiero wtedy, gdy kilka stosunków pod rząd kończy się przedwcześnie4). Nie bez znaczenia jest również reakcja kobiety — łatwo odróżnić satysfakcję od jej braku. Dobry seks to taki, który przynosi zadowolenie obojgu parterom!

Jak skutecznie wydłużyć stosunek? Ćwiczenia!

Metod jest wiele, jednak wybór tej konkretnej uzależniony jest od przyczyny problemu! Aby nieco ułatwić nam to zadanie, seksuolodzy podzielili je na wtórne oraz nabyte. Pierwsze z nich wymagają wizyty u specjalisty i zastosowania konkretnego leczenia farmakologicznego. Z kolei z drugimi jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, chociażby za pomocą ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie lub w towarzystwie partnerki. Szczegóły poniżej!

Ćwiczenia na opóźnienie wytrysku

Aby wytrysk był satysfakcjonujący, trzeba o niego odpowiednio zadbać! Okazuje się, że jednym z jego największych sprzymierzeńców jest sport! Jeżeli chcemy mieć efekty, musimy ćwiczyć codziennie! I nie chodzi tutaj o trening bicepsów czy tricepsów, a mięśni Kegla! Zestawy są szybkie i łatwe do wykonania. Przynoszą wiele korzyści. Nie tylko gwarantują satysfakcjonujące doznania seksualne, ale również chronią przed wieloma problemami zdrowotnymi, chociażby wysiłkowym nietrzymaniem moczu! Pomocna może okazać się również technika stop–start, APE, uciskowa, a w niektórych przypadkach masturbacja!

Ćwiczenia mięśni Kegla

Mięśnie Kegla umiejscowione są między nasadą penisa a odbytem4)Kegel A.H. Progressive resistance exercise in the functional restoration of the perineal muscles. Am. J. Obstet. Gynecol.1948; 56: 238−248.. Najprostszym sposobem na ich zlokalizowanie jest chwilowe wstrzymanie moczu. Jak prawidło je ćwiczyć? Trening nie wymaga jakiś szczególnych umiejętności, a jedynie czasu i zaangażowania! Może być praktykowany w każdym miejscu, o dowolnej porze dnia, w trakcie wykonywania codziennych czynności — chociażby oglądania ulubionego serialu! Opiera się na naprzemiennym spinaniu i rozluźnianiu mięśni. Najlepiej robić to w krótkich seriach.

 • 1 tydzień — cztery serie po 15 powtórzeń
 • 2 tydzień —pięć serii po 15 powtórzeń
 • 3 tydzień — sześć serii po 15 powtórzeń
 • 4 tydzień — siedem serii po 15 powtórzeń
 • 5 tydzień — osiem serii po 15 powtórzeń
 • 6 tydzień — dziewięć serii po 15 powtórzeń

Żeby mieć wyniki, trzeba być konsekwentnym. Pierwsze efekty powinny pojawić się po sześciu tygodniach!

Technika stop-start

Technika stop start należy do jednych z najstarszych metod walki z przedwczesnym wytryskiem. Została opracowana w 1965 rok i na pierwszy rzut oka przypomina masturbację. Polega ona na doprowadzeniu się do punktu, po którego przekroczeniu nastąpiłby wytrysk. Szczegóły poniżej!

 1. Rozpocznij masturbację
 2. Kiedy poczujesz, że wytrysk jest “tuż za rogiem” — zatrzymaj się!
 3. Spróbuj się zrelaksować i nie myśl o orgazmie.
 4. Po chwili przerwy, wznów działania.
 5. Powtórz 5-6 razy.
 6. Po kilku próbach, możesz doprowadzić ejakulacji.
Ćwiczenia APE

Czyli coś dla zaawansowanych, metoda polegająca na stymulowaniu konkretnych partii ciała przy jednoczesnym pobudzaniu wyobraźni. Chodzi o tzw. strefy erogenne — miejsca wrażliwe na stymulację seksualną — uszy, uda, mostek, przedramiona, dłonie. Masaż powinien trwać ok. 5 minut. W szczytowym momencie fantazji można osiągnąć orgazm. Jest jednak jeden warunek — należy mieć nad nim pełną kontrolę!

Metoda uciskowa

Zasady są proste — przed zbliżającą się ejakulacją należy ucisnąć żołądź tak, aby do niej nie doszło. Po upływie 30 sekund wznowić działania. Na początku może być naprawdę trudno, jednak jak stare porzekadło głosi — trening czyni mistrza! Metodę tą można stosować w pojedynkę, jak i z partnerką.

Jak skutecznie wydłużyć stosunek? Styl życia!

Istnieje silna korelacja między niezdrowym stylem życia, a brakiem satysfakcji seksualnej. Przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą leżeć i często leżą w naszej codzienności! Nadmiar obowiązków, jedzenie w biegu, stres, brak odpowiedniej ilości snu — to wszystko znajduje odzwierciedlenie w naszej sypialni! Chcąc poprawić trwałość i jakość relacji intymnych, należy wyzbyć się złych nawyków. Zadbać o właściwie zbilansowaną dietę, regularną aktywność fizyczną, sport. Warto również nauczyć się walczyć ze stresem, gdyż zdaniem seksuologów jest on największym wrogiem erekcji!

Jak skutecznie wydłużyć stosunek? Terapia

Z problemem przedwczesnego wytrysk można również udać się do lekarza, który to w zależności od źródła problemu zaproponuje jak psycho lub farmakoterapię5)American Psychiatric Association. Diagnostic and statistical manual of mental disorders, 4th edition, text revision. Washington, DC: American Psychiatric Association; 2000.. W walce z nieproszoną ejakulacją stosuje się m.in. środki na bazie lidokainy. Przykładem takiego preparatu jest dostępny bez recepty spray Bravera Control.


Sprawdź: Jak działa Bravera Control spray na przedwczesny wytrysk!


Podsumowanie

Przedwczesny wytrysk to nie wyrok! Tą krępującą i nad wyraz uciążliwą przypadłość naprawdę można przezwyciężyć! Pierwsze co powinniśmy zrobić, to pokonanie wstydu, a drugie to działanie! Do wyboru mamy kilka metod — ćwiczenia, zdrowy styl życia, farmakoterapia, psychoterapia. Strategia powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać przyczynę problemu!

Ćwiczenia na opóźnienie wytrysku. Jak skutecznie wydłużyć stosunek?
Rate this post

Przypisy   [ + ]

1.Laumann EO, Nicolosi A, Glasser DB, Paik A, Gingell C, Moreira E, Wang T. Sexual problems among women and men aged 40–80 y: prevalence and correlates identified in the Global Study of Sexual Attitudes and Behaviors. Int J Impot Res. 2005;17:39–57
2.Jannini E, Eardley I, Sand M, Hackett G. Clinical and basic science research in sexual medicine must rely, in part, on pharmaceutical funding? J Sex Med. 2010;7:2331–2337
3.Offir, Carole Wade. Sexual Abuse and Exploitation. Human Sexuality. New York: Harcourt, 1983. 391–416. Jump up to:
4.Kegel A.H. Progressive resistance exercise in the functional restoration of the perineal muscles. Am. J. Obstet. Gynecol.1948; 56: 238−248.
5.American Psychiatric Association. Diagnostic and statistical manual of mental disorders, 4th edition, text revision. Washington, DC: American Psychiatric Association; 2000.

About Redakcja

Konsultacje Marek Krajewski - zakładka kontakt. Produkty opisywane na stronie są testowane przez nas oraz przez naszych ekspertów. Wszystkie zdjęcia produktów są wykonywane przez nas.

View all posts by Redakcja →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *