Brak seksu – świadoma decyzja vs konieczność!

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego wybrałaś właśnie ją? Czemu akurat Ewelina, a nie na przykład Paulina? Tak, dokładnie ta z którą przyjaźniłeś się od podstawówki! W myśl, jakich zasad dobieramy sobie partnerów? Jedni mówią, że przeciwieństwa się przyciągają. Drudzy twierdzą, że to niedorzeczne, że ludzie o odmiennych poglądach nie mają szans na stworzenie szczęśliwego związku. Czas poznać prawdę. Przyjrzeć się relacjom damsko-męskim z bliska!

Diabeł tkwi w szczegółach

Przypomnij sobie czasy podstawówki, kiedy to uparcie twierdziłeś, że Twoją żoną zostanie Pamela Anderson – kobieta rakieta. Teraz zachodzisz w głowę i pytasz, co w niej widziałeś?! Sztuczne piersi i silikon?! Jak widać, obraz partnerki idealnej budujemy już w okresie wczesnej młodości. Sęk w tym, że życie mocno go weryfikuje. Wraz z wiekiem zmieniają się nasze wymagania, gusty czy upodobnia. Choć nadal uważamy, że wygląd ma znaczenie – charakter wysuwa się na pierwszy plan. Czuła, opiekuńcza, wyrozumiała – cechy, które szczególnie nas interesują. A co z seksem? Czy jest dla nas ważny? Czy my, faceci bylibyśmy w stanie z niego zrezygnować? Jaką rolę pełni związku? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w dalszej części wpisu! Zapraszam!

Seks – faceci vs kobiety

Mężczyźni są z Marsakobiety z Wenus – powiedzenie, które idealnie odzwierciedla dzielące nas różnice: stosunek do seksu. Nam, facetom zdarza się traktować go zadaniowo. Częściej też ujawniamy swoje potrzeby. Seks jest dla nas wyznacznikiem satysfakcji życiowej. Kobiety charakteryzuje zgoła odmienne podejście.  W ich oczach, to coś więcej niż zaspokojenie ludzkich żądzy, to: akceptacja, miłość, porozumienie ciał i dusz. Im głębsza relacja, tym większa ochota na łóżko. Wiesz już, co nas dzieli, a co nas łączy? Obydwoje dążymy do spełnienia seksualnego.

Seks – kwestia podejścia

Bez względu na to, ile partnerek miałeś w życiu, zdążyłeś pewnie zaobserwować, że kobiety różnią się nie tylko wyglądem czy charakterem, ale i odmiennym libido. Jedne mogłyby kochać się codziennie. Ba! Kilkanaście razy na dobę! Drugie? Cóż, raz na czas – od święta. Skąd ta rozbieżność? Hm… Przyczyn jest wiele. Zaburzenia hormonalne, faza cyklu menstruacyjnego, silny stres, źle zbilansowana dieta. Nie bez znaczenia jest także kultura, środowisko w którym Twoja luba została wychowana. Jeżeli pochodzi z domu, w którym seks był tematem “tabu”, może dojść do konfliktu. Ty będziesz dążył do zbliżenia, a ona wręcz przeciwnie! To, czy uda się osiągnąć kompromis, zależy tylko i wyłącznie od Was! Musisz liczyć się z tym, że osiągniecie porozumienia może okazać się niemożliwe. Czy ludzie rozwodzą się przez brak seksu? Tak – i to niezwykle często!

 

Brak seksu – dlaczego stronimy od współżycia? 

Jak już zapewne zdążyłeś się zorientować, można wyróżnić wiele przyczyn braku seksu w związku – chociażby wspomniane przeze mnie niskie libido, które skutecznie oddala Was od łóżka. Co jeszcze Wam zagraża?

 • Nieprawidłowo dobrana antykoncepcja
 • Rutyna
 • Lenistwo
 • Zaburzenia erekcji
 • Rozregulowana gospodarka hormonalna
 • Niewyjaśnione spory i nieporozumienia
 • Nadmiar obowiązków
 • Zdrada – brak zaufania
 • Ciąża
 • Rodzicielstwo

Zaniechanie współżycia może mieć nie tylko charakter medyczny, a również ideologiczny – niektóre pary świadomie z niego rezygnują. Białe małżeństwo – słyszałeś o czymś takim?

Białe małżeństwo 

To wyjątkowo kontrowersyjny temat. Budzi nie lada emocje, szczególnie wśród osób, które nie wyobrażają sobie życia bez seksu. Dla nich to jakaś abstrakcja! Totalne nieporozumienie. Wracając do sedna, o co w tym wszystkim chodzi? Na czym polega białe małżeństwo? To związek, w którym partnerzy w pełni świadomie rezygnują ze współżycia. W historii znajdziemy niejeden przykład takiej relacji, chociażby święta Kinga i Bolesław Wstydliwy – jak myślisz, skąd wziął się ten przydomek? Hm… Tak było w XIII wieku, a jak jest dzisiaj? W czasach, w których zewsząd atakują nas zdjęcia półnagich modelek, a oglądnie filmów erotycznych jest całkowicie normalne? Przypominam! Średni wiek inicjacji seksualnej w Polsce to 17 lat! Cóż, to szeroko rozumiana odmienność, którą większości z nas trudno jest zaakceptować. Jakie są jej przyczyny?

 • Względy religijne
 • Traumatyczne doświadczenia z przeszłości
 • Homoseksualizm jednego z partnerów
 • Separacja – żyjemy razem, a jednak osobno
 • Aseksualizm

 

Jak brak seksu oddziałuje na związek?

Abstrahując od świadomej decyzji – oboje rezygnujecie ze współżycia, brak seksu może mieć katastrofalny wpływ na Wasz związek! Nie chodzi tutaj tylko o zaspokojenie potrzeb fizycznych, ale również psychicznych – poczucie bliskości, bezpieczeństwa, oddania, zaufania. Wbrew pozorom, intymność mówi bardzo wiele o łączącej Was relacji. A co w sytuacji, gdy szalejecie za sobą, a nie zgadzacie się w łóżku? Czy macie szanse na przetrwanie? Cofnij się kilka lat wstecz, przypomnij sobie czasy, w których się poznaliście. Kiedyś to było – żadne z Was nawet nie pomyślało o tym, żeby wyjść z łóżka! Dzisiaj? Twoja partnerka omija je szerokim łukiem. Dlaczego? Endorfiny opadły, tak samo jak adrenalina. Motyle uleciały z brzucha – rutyna zajęła ich miejsce. Jak się jej pozbyć? Przywrócić dawny żar? Proponuję zacząć od szczerej rozmowy – naucz się mówić o swoich potrzebach. Nie czekaj, reaguj!

Uwaga!

Związek bez seksu zwiększa ryzyko zdrady!

Brak seksu – konsekwencje zdrowotne 

Brak seksu – ucierpi na tym nie tylko związek, ale również zdrowie! Poczucie bycia “odtrącanym” może doprowadzić do depresji! Objawia się nerwowością, bezsennością, apatią oraz obojętnością. Co jeszcze nam grozi?

 • Spadek testosteronu – hormonu męskości, który jest wytwarzany w trakcie odbywania stosunku płciowego. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu – wzmacnia mięśnie i kości.
 • Zaburzenia erekcji – nieużywany organ zanika – słyszałeś to powiedzenie? Czas poznać jego znaczenie. Brak seksu sprzyja problemom wzwodem – im rzadziej uprawiasz seks, tym większe ryzyko ich wystąpienia!
 • Częstsze infekcje- w trakcie seksu Twój organizm produkuje  DHEA – hormon odporności.
 • Niska samoocena – Twoja partnerka stroni od seksu – jak się z tym czujesz? Jak totalne zero! -100 do poczucia własnej wartości!
 • Rak prostaty – liczne badania naukowe wykazały, że mężczyźni którzy regularnie uprawiają seks, rzadziej chorują na raka!

Podsumowanie 

Choć związek bez seksu jest możliwy, nie warto rezygnować ze współżycia. Nic tak, nie zbliża partnerów jak łóżko. Ważne! Wina nie zawsze leży po stronie kobiet! My również mamy z tym problem – panie często skarżą się na oziębłość, wycofanie czy brak zaangażowania. Jak wiesz, przyczyny takiej sytuacji mogą być różne. Warto zagłębić temat – znaleźć ją, a następnie zlikwidować!

Brak seksu – świadoma decyzja vs konieczność!
4.6 (91.11%) 9 votes

About Redakcja

Konsultacje Marek Krajewski - zakładka kontakt. Produkty opisywane na stronie są testowane przez nas oraz przez naszych ekspertów. Wszystkie zdjęcia produktów są wykonywane przez nas.

View all posts by Redakcja →

6 Comments on “Brak seksu – świadoma decyzja vs konieczność!”

  1. doświadczyłem tego na własnej skórze i szczerze nie polecam… przez zaburzenia erekcji nie uprawiałem seksu przez trzy miesiące… na szczescie to juz przeszlosc. dzieki tabletkom polecanym przez lanaderley udalo mi sie wrocic do formy. jeszcze raz dzieki!

  2. No to uwierz, więcej jest takich osób ja również do nich należę, odkąd pamiętam seks kojarzył mi się z czymś złym, brudnym i zaznaczam nie mam żadnych traumatycznych wspomnień z tym związanych, po prostu dla mnie jest to nie do pojęcia jak coś takiego jak seks może istnieć to jest tak prymitywne, zwierzęce, po za tym popęd seksualny zniewala człowieka jest jak narkotyk, i moja postawa nie wynika z religii jestem agnostykiem.

 1. Naprawdę wiele jestem w stanie zrozumieć, brak seksu przed ślubem i te sprawy -ale żeby tak do końca życia? Nic, zero, null? Dla mnie to jakaś abstrakcja!

  1. dla mnie też, jak miałem gorszy czas z żoną to w ogóle nie uprawialiśmy seksu, co oczywiście dolało oliwy do ognia… moim zdaniem nic nie zastąpi łózka, związek bez niego to nie związek, a jakieś kolezeństwo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *