Dyskografia Lany Del Rey - Lanaism • Lana Del Rey Polska
 

Dyskografia Lany Del Rey

From The End EP

Typ: EP
Premiera:
2005

Tracklista:
01 Out With a Bang
02 Peace
03 Bad Disease
04 For You
05 Wait
06 How Do You Know Me So Well
07 Try Tonight
08 Dear Elliot
09 Drive By
10 Aviation

Jeden z dwóch pierwszych minialbumów nagrany pod prawdziwym nazwiskiem Elizabeth. Składa się on wyłącznie z akustycznych piosenek z akompaniamentem gitary. Wszystkie piosenki zostały napisane wyłącznie przez Lizzy, po tym jak wujek nauczył ją grać podstawowe akordy na gitarze w Nowym Jorku, kiedy Lizzy uczęszczała jeszcze na uniwersytet Fordham.

Young Like Me/Rock Me Stable EPGwH4OG

Typ: EP
Premiera:
2005

Tracklista:
01 Blizzard
02 You, Mister
03 Junky Pride
04 Move
05 There’s Nothing to be Sorry About
06 More Mountains
07 In Wendy

Minialbum składający się z siedmiu akustycznych piosenek z akompaniamentem gitary w stylu identycznym do minialbumu „From The End”. Został również nagrany w tym samym okresie czasu.

Sirens

Typ: LP
Premiera:
2005

Tracklista:
01 River Road (?)/Next To Me
02 My Momma
03 Bad Disease
04 Out With a Bang
05 Dear Elliot/Westbound
06 Try Tonight
07 Peace/All You Need
08 How Do You Know Me So Well/I’m Indebited to You
09 Pretty Baby
10 Aviation
11 Move/Find My Own Way
12 Junky Pride
13 Birds of a Feather
14 Drive By/For K (Part 1)
15 A Star For Nick

Pierwszy pełny album Elizabeth. Gdy był ukończony, artystka przybrała wówczas pseudonim May Jailer. Składa się on z 10 piosenek z minialbumów „From The End” oraz „Young Like Me/Rock Me Stable” oraz 5 kompletnie nowych, lecz w dalszym ciągu akustycznych z akompaniamentem gitary. Album nie został oficjalnie wydany, lecz można było go zakupić/był rozdawany za darmo podczas występów May w klubach w Nowym Jorku. Album pierwotnie wyciekł do internetu bez żadnych tytułów piosenek, więc fani wymyśli nazwy tych, które były nieznane. Wymyślone tytuły napisane są kursywą. Po wycieku dwóch pierwszych minialbumów z oryginalnymi tytułami piosenek, tylko 3 pozostają nieznane.

Lana Del Ray

Typ: LP
Premiera:
04/01/2010

Tracklista:
01 Kill Kill
02 Queen of the Gas Station
03 Oh Say Can You See
04 Gramma (Blue Ribbon Sparkler Trailer Heaven)
05 For K, Pt. 2
06 Jump
07 Mermaid Motel
08 Raise Me Up (Mississippi South)
09 Pawn Shop Blues
10 Brite Lites
11 Put Me in a Movie
12 Smarty
13 Yayo

Pierwszy oficjalnie wydany album pod pseudonimem Lana Del Ray. Album został w całości napisany w New Jersey, gdzie Lana przeprowadziła się do przyczepy, po otrzymaniu określonej sumy z góry za podpisanie kontraktu na wydanie albumu z wytwórnią 5 Points Records. Wszystkie piosenki z albumu zostały wyprodukowane wspólnie z Davidem Kahne. Album był gotowy do wydania już w 2008 roku, lecz wytwórnia odkładała jego premierę, ponieważ myśleli, że prawa wykupi jakaś większa korporacja, co się jednak nie stało. Album miał w końcu premierę cyfrową 4 stycznia 2010 roku, lecz nigdy nie doczekał się wydania fizycznego. Krótko później został ściągnięty z sprzedaży, a Lana wykupiła ponownie do niego prawa prawa. Jako, że od ukończenia albumu minęły już prawie 2 lata, Lana nie była do końca z niego już zadowolona, chciała dodać kilka piosenek i wprowadzić inne zmiany, oraz zmienić „Ray” w swoim pseudonimie na „Rey”, lecz zdecydowała się jednak zacząć pracę nad nowym projektem.

Lana Del Rey EPGwH4OG

Typ: EP
Premiera:
10/01/2012

Tracklista:
01 Video Games
02 Born to Die
03 Blue Jeans
04 Off to the Races

Pierwsza EPka pod pseudonimem Lana Del Rey. Została wydana w oczekiwaniu na debiutancki album artystki – „Born To Die”. Otrzymała mieszane recenzje od krytyków, jednak większość z nich chwaliła ją za jej personę femme fatale. Pierwotnie piosenka „Video Games” nie miała zostać singlem, lecz uzyskała dużą popularność w Internecie i wzbudziła zainteresowanie wytwórni Stranger Records, otwierając przy tym możliwość do podpisania wspólnego kontraktu Lany Del Rey z Interscope i Polydor, co poskutkowało wydaniem EPki.

Born To Die

Typ: LP
Premiera:
27/01/2012

Tracklista:
01 Born to Die
02 Off to the Races
03 Blue Jeans
04 Video Games
05 Diet Mountain Dew
06 National Anthem
07 Dark Paradise
08 Radio
09 Carmen
10 Million Dollar Man
11 Summertime Sadness
12 This is What Makes Us Girls
Deluxe Edition
13 Without You
14 Lolita
15 Lucky Ones

Pierwszy album wydany pod pseudonimem Lana Del Rey. Otrzymał on mieszane recenzje od krytyków, którzy oddali chwałę charakterystycznemu brzmieniu, ale skrytykowali powtarzalność piosenek i melodramatyczność produkcji. Mimo średnich opinii, wydawnictwo okazało się ogromnym sukcesem komercyjnym.

„Born To Die” dotarło do pierwszego miejsca w 13. krajach, m.in. Australii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zadebiutowało także w pierwszej piątce list przebojów w kilku państwach, w tym w Stanach Zjednoczonych, gdzie w pierwszym tygodniu zajęło 2. pozycję na notowaniu Billboard 200. Album został również ogłoszony jedną z najlepiej sprzedających się płyt w 2012 roku. Wraz z jego reedycją – „Born To Die – The Paradise Edition” – do dnia dzisiejszego sprzedał się w ponad 4.5mln sztuk na całym świecie. W Polsce zadebiutował na 3. miejscu oraz otrzymał diamentowej płyty.

W większości krajów album został wydany w postaci podstawy (jewel case) oraz wersji deluxe z 3. bonusowymi piosenkami (digipack).

Born To Die – The Paradise Edition
Paradise EP

Typ: LP, EP, reedycja
Premiera:
12/11/2012

Tracklista:
01 Born To Die
02 Off To The Races
03 Blue Jeans
04 Video Games
05 Diet Mountain Dew
06 National Anthem
07 Dark Paradise
08 Radio51VnV9wAbGL._SL500_
09 Carmen
10 Million Dollar Man
11 Summertime Sadness
12 This Is What Makes Us Girls
13 Without You
14 Lolita
15 Lucky Ones
Paradise EP
01 Ride
02 American
03 Cola
04 Body Electric
05 Blue Velvet
06 Gods and Monsters
07 Yayo
08 Bel Air
iTunes bonus
09 
Burning Desire

Deluxe Box Set:
The Remixes
01 
Video Games (Joy Orbison Remix)
02
Video Games (Omid 16B Remix)
03 Born to Die (Moodymann Remix)
04 Born to Die (Woodkid & The Shoes Remix)
05 Blue Jeans (Gesaffelstein Remix)
06 Blue Jeans (Penguin Prison Remix)
07 National Anthem (Fred Falke Remix Edit
08 National Anthem (Tensnake Remix)

The Videos
Video Games (Music Video)
Born to Die (Music Video)
Blue Jeans (Music Video)
National Anthem (Music Video)
Summertime Sadness (Music Video)
Blue Jeans (Original) [Music Video]

Reedycja albumu „Born To Die” wzbogacona o 9 nowych utworów – w tym 1 dostępny tylko do zakupienia w serwisie iTunes. Płyta została wydana w postaci reedycji „Born To Die – The Paradise Edition” oraz EPki „Paradise”, która posiada tylko nowe utwory. Cover „Blue Velvet” został wykorzystany w jesiennej kampanii sieci odzieżowej sklepu H&M, a „Burning Desire” w reklamie modelu Jaguara F-Type. Lana wzbogaciła płytę o sentymentalny dla niej utwór „Yayo”, z którym posiada bardzo długą historię. Zapytana, dlaczego wydała album w postaci reedycji, zamiast dodać kilka nowych utworów i wydać ją w postaci nowego krążka, odpowiedziała, że po prostu podjęła taką, a nie inną decyzję.

Płyta jest również dostępna do zakupu w postaci Deluxe Box Set, wzbogaconego o 3 płyty CD („Born To Die”, „Paradise” oraz „The Remixes”) + 1 DVD (ze wszystkimi teledyskami wydanymi do premiery reedycji), zestaw 5. zdjęć oraz 7″ winyl z utworem „Blue Velvet”.

Ultraviolence

Typ: LP
Premiera:
17/06/2014

Tracklista:
01 Cruel World
02 Ultraviolence
03 Shades of Cool
04 Brooklyn Baby
05 West Coast
06 Sad Girl
07 Pretty When You Cry
08 Money Power Glory
09 Fucked My Way Up to the Top
10 Old Money
11 The Other Woman
Deluxe Edition
12 Black Beauty
13 Guns and Roses
14 Florida Kilos
iTunes bonus
15 Is This Happiness
Fnac/Target bonus
16 Flipside

„Ultraviolence” to drugi album wydany pod pseudonimem Lana Del Rey. Współpraca z Danem Auerbachem – liderem zespołu The Black Keys – przyniosła piosenkom cięższe, mroczniejsze brzmienie. Między innymi dzieje się to za zasługą gitar, które nieustannie towarzyszą podczas słuchania utworów z wydawnictwa. Początkowo albumowi brakowało ognia – oraz, jak twierdzi sama Lana, to właśnie Auerbach nadał go płycie i sprawił, że jest dokładnie taka, jaką ją sobie wymarzyła.

W dniu premiery wydawnictwo zyskało status złotej płyty w Polsce oraz w dalszych dniach utrzymywało się w czołowych pozycjach sprzedaży w serwisie iTunes w ponad 80 krajach. „Ultraviolence” ustało również na 1. miejscu w USA, Wielkiej Brytanii oraz w 10. innych państwach, tym samym lądując na szczycie ekskluzywnego notowania Billboard 200.


Host: Fan-Strefa.pl | Reklama